2 czerwca 2026 roku uczniowie VIII klasy naszej szkoły uczestniczyli w edukacyjnym wyjeździe do Podkarpackiego Centrum Nauki Łukasiewicz. Podróż rozpoczęliśmy pociągiem z Jarosławia do Rzeszowa
, a następnie udaliśmy się na Jasionkę, gdzie znajduje się nowoczesne centrum nauki
.
Podczas pobytu uczniowie brali udział w zajęciach i wykonywali zadania z zakresu optyki 
. Dzięki praktycznym doświadczeniom mogli lepiej poznać zjawiska związane ze światłem, soczewkami oraz odbiciem i załamaniem promieni świetlnych. Warsztaty były doskonałą okazją do połączenia wiedzy teoretycznej z praktyką 

oraz rozwijania zainteresowań fizyką.
Po zakończeniu zajęć naukowych udaliśmy się do kina
na film „Za duży na bajki 3”. Seans dostarczył wszystkim wielu pozytywnych emocji
i był miłym uzupełnieniem dnia pełnego naukowych doświadczeń.
Wieczorem wróciliśmy koleją do domu
. Wyjazd był bardzo udany
– połączył naukę, rozwijanie zainteresowań oraz wspólną integrację uczniów
. Zdobyte doświadczenia i wiedza z pewnością pozostaną z nami na długo! 
A. Cuż ytek