W dniu 28 kwietnia 2022r. do Naszej Szkoły zawitał Naukobus – Być jak Ignacy z Fundacji PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza, która od wielu lat wspiera działania propagujące naukę i edukację.

Uczniowie mieli okazję usłyszeć historie  życia i dzałalności Ignacego Łukasiewicza opowiedzianą w ciekawy sposób, zwiedzili wystawy poświęcone przemysłowi naftowemu i lampie naftowej oraz budowali związki chemiczne.

W każdym dziecku drzemią wielkie możliwości. Potrzeba tylko dobrych wzorców, skutecznej motywacji i inspirujących historii, by dodać mu odwagi i zachęcić do poznawania świata,  a zajęcia  w Naukobusie  były  wspaniałą mozliwością  do takiego  rozwoju. Uczniowie doświadczając i przeżywając  zajęcia  poza  salą  lekcyjną inspirują się i na  długo  zapamiętują poznane  treści. Świadczyły o  tym uśmiechnięte buzie  uczniów, liczne ich   pytania, a  nade  wszystko ogromne  zainteresowanie udziałem  w  doświadczeniach  i  quizach.

Mamy nadzieję, że dzięki tej niecodziennej lekcji historii i chemii sylwetka  i  postawa życiowa Ignacego Łukasiewicza będą  dla naszych uczniów drogowskazem na życie  pełne  pasji  i  wrażliwości  na  drugiego  człowieka.

Skip to content