W dniach 5-6 czerwca klasy VI i VII SP oraz II i III GIM wyruszyły na szkolną wycieczkę w Góry Świętokrzyskie.  Wraz z opiekunami p. E. Kulikowską, p. R. Plęs, J. Dzień oraz p. M. Mikołajkiem przemierzali kielecczyznę. Przewodnikiem wyjazdu była pani Joanna Płocica.

W pierwszy dzień uczniowie wyruszyli na pieszą wycieczką trasami Świętokrzyskiego Parku Narodowego na  Święty Krzyż. Mieli tam okazję ucałować relikwię Krzyża Pana Jezusa. Jak to w górach- w naszym przypadku bywa- spotkała ich ulewa, na szczęście w programie wyjazdu był zjazd kolejką ze Świętego Krzyża do Huty Szklanej. Na miejscu uczestnicy zwiedzili średniowieczną osadę, dzięki czemu dowiedzieli się, jak ludzie radzili sobie w dawnych czasach. Po dawce prahistorii wyruszyli do zamku w Chęcinach, gdzie zrobili wiele zdjęć i podziwiali piękne widoki. Około godziny 18:00 uczestnicy zameldowali się w Schronisku Młodzieżowym w Chęcinach.

Następnego dnia wszyscy wstali wczesnym rankiem i wyjechali do Oblęgorka, gdzie znajduje się Muzeum Henryka Sienkiewicza. Młodzież dowiedziała się tam, jak żył jeden z najwybitniejszych polskich pisarzy. Po zwiedzaniu muzeum autokarem uczniowie udali się do Puszczy Jodłowej aby zobaczyć najstarszy dąb w Polsce- Dąb Bartek. Kolejnym punktem programy była Kadzielnia- rezerwat geologiczny w Kielcach, stamtąd uczestnicy przeszli na kielecki rynek. Ponadprogramowo -w drodze powrotnej wycieczka zatrzymała się w Sandomierzu, który zachwycił uczniów swym urokiem. Miłośnicy „Ojca Mateusza” mogli przejść po Starym Mieście uliczkami, którymi na rowerze zazwyczaj jeździ bohater serialu telewizyjnego.

Atmosfera na wycieczce była niesamowita i każdy  z uśmiechem na twarzy powrócił do domu.

                                                                                                                                             M .Mikołajek

Skip to content