Dzień 20 września pozostanie na długo w pamięci najmłodszych dzieci z naszej szkoły i ich rodziców. Tego właśnie dnia odbyła się pierwsza ważna przedszkolna uroczystość – pasowanie na przedszkolaka.

W uroczystości brali udział rodzice 3 i 4 letnich dzieci oraz pani dyrektor Iwona Lenar i pani wicedyrektor Jolanta Cwynar.

      Uroczystość rozpoczęła się od powitania gości i przedstawienia krótkiej części artystycznej, w której maluszki zaprezentowały swoje umiejętności – dając tym samym dowód, jak dużo już potrafią. Były więc piosenki, wierszyk, zabawy ruchowe i taniec. Po części artystycznej, dzieci obiecały: zgodnie bawić się w przedszkolu, przychodzić każdego dnia z uśmiechem, słuchać pani i pomagać kolegom, być dzielnym przedszkolakiem. Następnie pani dyrektor dokonała uroczystego pasowania każdego dziecka na przedszkolaka. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każdy przedszkolak otrzymał dyplomik pasowania, medal super przedszkolaka, książeczkę oraz mały słodki upominek.

Wszystkim podobała się zabawa, chociaż w niejednym oku rodziców pojawiły się łzy wzruszenia.

Uroczystość ta pozwoliła rodzicom, nauczycielom i dzieciom zintegrować się. Była również świetną okazją do poznania umiejętności nabytych przez dzieci.

Skip to content