Przedszkolaki recytują wiersze

 

W dniu 27 lutego 2018 roku w naszej szkole  odbył się konkurs recytatorski  pod hasłem: „Najpiękniejsze wiersze Juliana Tuwima i Jana Brzechwy” , w którym wzięły udział dzieci z oddziału przedszkolnego sześciolatków oraz z punktów przedszkolnych.

Swoją obecnością zaszczyciły nas: Pani Dyrektor Iwona Lenar oraz pani Wicedyrektor Jolanta Cwynar.

Wszystkie dzieci odważnie i bez tremy wystąpiły na scenie, recytując wiersze znanych poetów.  Wśród nich znalazły się następujące utwory: „Bambo”, „Spóźniony słowik”, „Kotek”, „Abecadło”, „Okulary”, „Zosia Samosia”, „Pstryk!”, „Skarżypyta”, „Psie smutki”, „Niedźwiedź”, „Dzik”, „Lis”, „Papuga”, „Kangur”, „Żaba”, „Żuk”, „Na wyspach  Bergamutach”, „Kaczka – dziwaczka”, „Tańcowała igła z nitką”.

Pani Dyrektor Iwona Lenar, ku zaskoczeniu naszych małych artystów, także zaprezentowała wiersz Julian Tuwima: „Lokomotywa”.

Uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz kolorowe bajki z dedykacją.

Nasze spotkanie z poezją zakończyła krótka inscenizacja przygotowana przez dzieci z oddziału pięciolatków, które przedstawiły wiersz  Juliana Tuwima „Rzepka”.

Wszystkim dzieciom, rodzicom i dziadkom, którzy poświęcili swój czas by przygotować swoje pociechy do konkursu  składamy serdeczne podziękowania, szczerze gratulujemy  i zapraszamy do udziały w następnym konkursie recytatorskim już za rok…

Organizatorzy: Marta Blok, Marta Ulma-Baran

Skip to content