W dniu 20.02.2018r. dwie grupy przedszkolne: Maluszki i Zerówka odwiedziły remizę strażacką w Łańcucie. Celem wycieczki było zapoznanie z pracą strażaka, wzbogacenie wiedzy przedszkolaków na temat bezpiecznego zachowania się w domu i w przedszkolu,  uświadomienie dzieciom przyczyny powstawania pożarów oraz pokazanie, jak postępować w obliczu niebezpieczeństwa.

W siedzibie Straży Pożarnej przedszkolaki zostały przywitane przez gospodarzy, którzy czekali na nasze przyjście. Dzieci oglądały filmy przedstawiające  pracę strażaków. Następnie przedszkolaki miały możliwość zadzwonienia na numer alarmowy 998 i zgłoszenia pożaru. Kolejną atrakcją była nauka ratowania ludzkiego życia na fantomach. Później maluchy przeszły  do sali, w której odbyła się symulacja pożaru oraz próbna ewakuacja.   Dzieci wraz z opiekunami musiały opuścić salę poruszając się na kolanach.

Na koniec mieliśmy możliwość obejrzenia wozów oraz sprzętu strażackiego.   Dzieci mogły wejść do wozu strażackiego oraz zrobić sobie zdjęcie ze strażakiem. Później pojechaliśmy do Bajlandii w Przeworsku. Dzieci świetnie się bawiły. Okrzykom radości nie było końca. Zadowoleni wróciliśmy do przedszkola.

Iwona Siwak

Skip to content