W dniu 28 października 2021r. w pracowniach zawodowych ZSSChiO w Jarosławiu odbył się finał międzyszkolnego konkursu „Mój zdrowy posiłek do szkoły z produktów polskich”. Organizatorami konkursu byli Oddział Terenowy Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa w Rzeszowie oraz Zespół Szkół Spożywczych Chemicznych i Ogólnokształcących. Konkurs miał na celu m.in. kształtowanie wśród dzieci i młodzieży nawyku zakupów żywności wytworzonej w Polsce ze szczególnym uwzględnieniem produktów pochodzących z upraw ekologicznych, promowanie dobrych nawyków żywieniowych i zdrowego stylu życia oraz promowanie żywności ze znakiem PRODUKT POLSKI.

Pierwszy etap konkursu polegał na wykonaniu pracy plastycznej w formie lapbooka. W naszej szkole uczestniczyło w pierwszym etapie siedmioro uczniów z klasy piątej. Byli to: Sandra Batiuk, Bartosz Zając, Milena Drozdowicz, Nela Babiarz, Julia Gujda, Amelia Maślanka i Magdalena Węgrzyn. Do drugiego etapu zaklasyfikowali się: Sandra Batiuk i Bartosz Zając. Uczniowie naszej szkoły zostali losowo dobrani w pary z uczniami ZSSChiO, a następnie przygotowali posiłek oraz napój, który można zabrać do szkoły. Wszystkie zestawy śniadaniowe prezentowały się apetycznie i kolorowo, zawierały wartościowe składniki odżywcze a współpraca i komunikacja w parach przebiegała wzorowo. Sandra i Bartosz otrzymali dyplomy i upominki. Dyplomy i upominki dostały również Nela Babiarz i Milena Drozdowicz

Dziękuję  wszystkim uczniom za udział w konkursie, przygotowanie pięknych prac oraz Sandrze i Bartoszowi za zdrową rywalizację w II etapie.
Małgorzata Zasada

Konkurs został zorganizowany w ramach działań Szkoły Promującej Zdrowie, do których i Szkoła Podstawowa w Cieszacinie Wielkim również należy.

 

Skip to content