„Sprawność fizyczna jest nie tylko jednym z najważniejszych kluczy do zdrowia ciała, jest podstawą dynamicznej i twórczej aktywności intelektualnej”

John F. Kennedy

 Mając na uwadze powyższe słowa, postanowiłyśmy zaszczepić w naszych wychowankach ducha sportu. Nasze zaproszenie przyjęła biegaczka Pani Paulina Wywłoka. W piątek 22 września uczniowie klasy III, IV b i V wzięli udział  w  zajęciach sportowych  połączonych z prelekcją.Nasz Gość opowiadał o swojej wielkiej pasji, jaką jest bieganie, o maratonach, które były wielkim wyzwaniem, o trudzie, jaki trzeba włożyć w każdy trening i o motywacji, jaką trzeba się napędzać każdego dnia. Ale pasja to nie wszystko. Osiągnięcia, jakie ma na swoim koncie nasza bohaterka są imponujące. Nasi podopieczni
z zachwytem słuchali opowieści, zadawali pytania, podziwiali puchary i medale. W ramach tego spotkania dzieci wzięły udział w  rozgrzewce razem z naszą biegaczką, a finałem były zawody biegowe. Uczniowie, z numerami startowymi na koszulkach, mogli się poczuć jak prawdziwi zawodnicy. Nie mogło zabraknąć nagród za najlepsze miejsca. Niespodzianką, jaką przygotowała Pani Paulina, było losowanie nagród wśród uczestników „biegu”. W ramach wdzięczności uczniowie wręczyli „jesienny bukiet” i puchar wykonany własnoręcznie przez Julię Adamkiewicz z klasy III.

Jesteśmy dumni, że Pani Paulina to była uczennica naszej szkoły. Zapraszamy na sparing z naszymi uczniami wiosną!

Zależy nam na tym,  aby nasi uczniowie wyrośli na dorosłych, którzy będą umieli i chcieli dbać o zdrowie swoje i innych ludzi. Gdyby tak się stało,  my jako ich nauczyciele, przekazujący im pewne wzorce, odnieślibyśmy ogromny sukces.

Elżbieta Mirek-Banaś

Magda Piliszko

Skip to content