W środę, 22 września 2021r. trójka Naszych Uczniów wzięła udział w turnieju szachowym dla szkół podstawowych, który organizowany był przez Podkarpacki Związek Szachowy w Rzeszowie i Fundację im. Ignacego Łukasiewicza. Wydarzenie odbywało się na G2A ARENA  w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie.

Przed godziną 9:00 drużyna w składzie: Kaja Kasperska, Alan Zubrzycki i Fabian Bar pod opieką panów M. Kowalczuka i M. Mikołajka zameldowali się na miejscu. Po zgłoszeniu zawodników, wszyscy mieli okazję obejrzeć grę dwóch arcymistrzów szachowych panów: Marcina Dziuby i Grzegorza Gajewskiego. Gra była bardzo emocjonująca    i interesująca, wygrał ją mistrz Marcin Dziuba. Po ostatniej zakończonej przez nich partii rozpoczęły się mecze zawodników szkół podstawowych dla klas 1-3 i 4-8. Niektóre rozgrywki były bardzo ekscytujące, co było widać po zawodnikach,  jak i po sędziach poruszających się między stołami.

Całe wydarzenie trwało do 15:30. Wygrane drużyny oraz zawodnicy zostali nagrodzeni pucharami i wspaniałymi nagrodami. Czas spędzony w G2A ARENA był pełen wrażeń. Mamy nadzieję, że Nasza Szkoła będzie stałym uczestnikiem tego turnieju, a dzięki temu uczniowie będą zdobywać nowe doświadczenia i doskonalić swoje umiejętności.

Skip to content