W dniach 8-9 września 2022 roku w Rzeszowie odbyła się XV Sesja Szkół im. Ignacego Łukasiewicza, jest to kolejne wydarzenie związane z obchodami Roku Ignacego Łukasiewicza, wielkiego odkrywcy i wizjonera. W tym roku wydarzenie organizowane było przez Stowarzyszenie Naukowo-Techniczne Inżynierów i Techników Przemysłu Naftowego i Gazowniczego oraz Politechnikę Rzeszowską – gospodarza tegorocznej Sesji. Nszą szkołę reprezentowały uczennice: Milena Drozdowicz, Emilia Kornafel i Julia Stanowska pod opeką pani Agnieszki Cużytek.

Szkoły noszące imię Ignacego Łukasiewicza, tworzą niepowtarzalną wspólnotę, którą łączy pamięć o wyjątkowym człowieku, jakim był Nasz patron – odkrywca ropy naftowej, konstruktor pierwszej lampy i twórca przemysłu naftowego.  Sesje Szkół im. Ignacego Łukasiewicza, które odbywają się tradycyjnie, co dwa lata, umożliwiają wymianę doświadczeń oraz nawiązanie nowych przyjaźni pomiędzy uczestnikami spotkania. Uczestniczą w nich przedstawiciele szkół z różnych zakątków kraju, z województw: podkarpackiego, małopolskiego, śląskiego, wielkopolskiego, zachodniopomorskiego, kujawsko-pomorskiego i mazowieckiego.

Tradycyjnie podczas sesji organizowane są konkursy wiedzy o Ignacym Łukasiewiczu, które potwierdzają głęboką wiedzę i szacunek młodzieży dla swego Patrona. Uczestnicy mają również okazję zobaczyć atrakcyjne miejsca znajdujące się w okolicy. Tym razem Nasze dziewczęta zwiedziły I LO im. S. Konarskiego w Rzeszowie, do którego uczęszczał „Ignaś”, rzeszowski rynek, fontanny multimedialne, wysłuchały koncertu orkiestry PGNiG z Krosna, wzięły udział w dyskotece oraz w pokazach fizyczno-chemicznych. 

Na koniec odbyła się Gala kończąca sesję i dziewczęta pełne wrażeń, z zawartymi nowymi przyjaźniami wróciły do domów, z niecierpliwością czekając na kolejne spotkanie, które ma się odbyć w Krośnicach w czerwcu 2024 r.

A. Cużytek

 
 
Skip to content