Po półtorarocznej przerwie ponownie odbył się największy turniej dziecięcej piłki nożnej w Europie „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Cieszacinie Wielkim  w składzie: Karol Gujda, Bartłomiej Cząstka, Stanisław Piekarz, Michał Morąg, Szymon Karbarz, Filip Łatka, Filip Freudenberger, Darek Przybek, Marek Przybek, Franciszek Drapała, Filip Małysz, pokonując  w etapie międzygminnym we Wierzbnej wszystkie drużyny i po zajęciu I miejsca, awansowali do kolejnego – tym razem powiatowego  etapu rozgrywek Turnieju Tymbarka „Z Podwórka na Stadion”.

W dniu  26.04.2022 r. w Radymnie spotkały się cztery zwycięskie drużyny z wcześniejszych eliminacji na poziomie międzygminnym: SP Laszki, SP Morawsko, SP Roźwienica oraz SP Cieszacin Wielki. Turniej rozgrywany był w systemie każdy z każdym i zakończył się zwycięstwem Szkoły Podstawowej w Cieszacinie Wielkim..

Chłopcy z Naszej Szkoły w kategorii U-10 chłopców w Turnieju Tymbarka „Z Podwórka na Stadion” zajęli I miejsce w etapie powiatowym i będą reprezentować powiat jarosławski na Turnieju Finałowym Województwa Podkarpackiego w Stalowej Woli.

Zwycięskim drużynom gratulujemy i życzymy powodzenia w Finałach Wojewódzkich.

M. Mikołajek

Skip to content