,,Teatr to magiczne miejsce”…

  W środę 10 maja świętowaliśmy w naszej szkole Dzień Teatru. Cała społeczność szkolna od trzylatków, po uczniów klasy ósmej zasiadła na widowni, by obejrzeć przedstawienie.

Na początek najmłodsze przedszkolaki zaprezentowały krótką sztukę o tematyce wiosennej. Na scenie pojawiły się piękne zielone żabki, które bały  się bociana, pięknie jednak tańczyły, śpiewały i recytowały wiersze.

Następnie uczniowie klasy IV i VII przybliżyli zebranym historię teatru od czasów antycznych po dzień dzisiejszy. Nie zabrakło wierszy o teatrze i teatralnych zagadek.

Potem rozpoczęło się wielkie widowisko. Sztukę pt. ,,Legendy dawnego Krakowa” przygotowali uczniowie klasy I i II wraz ze swoimi wychowawczyniami – Panią Teresą Kulikowską i Panią Jolantą Cwynar. Na scenie pojawił się Lajkonik,  straszny smok spod Wawelu i szewczyk, który go pokonał, legendarny  król Krak, trębacz z wieży Kościoła Mariackiego grający hejnał, by ostrzec miasto przed nieprzyjacielem.  

Widzowie byli pod ogromnym wrażeniem talentów aktorskich, odwagi występujących,  pięknych piosenek – w tradycyjnych i młodzieżowych rytmach, oraz barwnych  strojów krakowskich i kostiumów  poszczególnych  aktorów.

Występ był bardzo udany, młodzi aktorzy zebrali gromkie brawa i tylko dzwonek na długą przerwę uchronił ich od przedstawienia na bis.

 

                                                                                                                             Marta Fołta

 

 

Skip to content