Dnia 8 czerwca 2026 roku uczniowie klas I i II uczestniczyli w pełnej atrakcji wycieczce do Obserwatorium Astronomicznego w Tymcach oraz Kresowej Osady w Baszni Dolnej.

Pierwszym punktem programu była wizyta w Obserwatorium Astronomicznym, gdzie dzieci miały okazję poszerzyć swoją wiedzę na temat kosmosu, planet oraz pracy astronomów. Uczniowie z zainteresowaniem słuchali ciekawostek o Układzie Słonecznym, obserwowali specjalistyczny sprzęt wykorzystywany do badań nieba oraz poznawali tajemnice wszechświata.

Kolejnym etapem wycieczki był pobyt w Kresowej Osadzie. Tam na uczestników czekały interesujące warsztaty rzemieślnicze, podczas których dzieci pracowały z gliną, rozwijając swoją kreatywność i zdolności manualne. Dużym zainteresowaniem cieszyły się również warsztaty przyrodnicze „Rośliny w szkle”, podczas których uczniowie samodzielnie tworzyli własne miniaturowe ogrody zamknięte w szklanych naczyniach.

Nie zabrakło także czasu na aktywny wypoczynek. Dzieci z ogromną radością korzystały z atrakcji parku linowego, pokonując przeszkody i doskonaląc swoją sprawność ruchową. Wspólna zabawa dostarczyła wszystkim wielu pozytywnych emocji i niezapomnianych wrażeń.

Wycieczka była doskonałą okazją do nauki poprzez doświadczenie, rozwijania zainteresowań oraz integracji uczniów. Wszyscy wrócili do domu zadowoleni, bogatsi o nowe umiejętności, wiedzę i piękne wspomnienia.

Przejdź do treści