W dniu 12 października 2018 roku uczniowie biorący udział w Ogólnopolskim Projekcie „Postaw na Słońce” organizowanym przez Fundację BOŚ. Nasza Energobanda,  w skład której wchodzili: Patrycja Drabik, Jakub Górski, Piotr Mazur, Kornelia Stępak, Małgorzata Szarek, Andżelika Świerk, Wiktoria Urbanik, Natalia Węgrzyniak i Marlena Zając udała się na uroczystą galę wręczenia nagród.

O świcie  wraz z opiekunami, panią J. Dzień i A. Cużytek wyruszyła ona w długą, trwającą sześć godzin podróż do stolicy. Po ominięciu warszawskich korków i dotarciu na miejsce rozstrzygnięcia- Ministerstwo Środowiska, gdzie dołączyła do  nich  Pani Dyrektor Iwona Lenar, uczestnicy zajęli miejsca w oczekiwaniu na uroczyste otwarcie. Oprócz Naszej Szkoły w gali wręczenia nagród udział wzięło około 150 osób z całej Polski- uczniowie, nauczyciele, rodzice oraz dyrektorzy szkół. Gratulacje i podziękowania najlepszym zespołom złożył Podsekretarz Stanu w Ministerstwie środowiska- Pan Sławomir Mazurek. Następnie głos zabrali przedstawiciele Banku Ochrony Środowiska-Pani Anna Żyła, główna ekolog Banku oraz przewodnicząca Fundacji i Pan Paweł Anyszewski- Dyrektor Departamentu Marketingu, którzy wręczyli upominki zwycięskim i wyróżnionym zespołom.

Przypomnijmy, że celem projektu była promocja OZE i rozpowszechnienie fotowoltaiki. Łącznie w konkursie wzięło udział około 1200 uczestników z całego kraju. Podczas uroczystej gali wszyscy mogli obejrzeć filmiki nakręcone przez uczniów w równolegle trwającym konkursie na reportaż o mikroinstalacjach fotowoltaicznych.

Nasi uczniowie w końcowym etapie konkursu okazali się najlepszą z grup projektowych w kategorii gimnazjum i awansowali z miejsca II, które zajmowali po pierwszym etapie na  miejsce I.

Po części oficjalnej wszystkich zgromadzonych organizatorzy zaprosili na skromny poczęstunek.

Uczniom i opiekunom gratulujemy sukcesów i zachęcamy do wzięcia udziału w V edycji konkursu.

Grupa Energobanda składa serdeczne podziękowania Wójtowi Gminy Pawłosiów- Panu Mariuszowi Reń za sfinansowanie przejazdu na Galę rozdania nagród.

 

Skip to content