Święto Bibliotek Szkolnych obchodzone jest w czwarty poniedziałek października. Celem akcji jest zwrócenie uwagi na ogromną rolę bibliotek w życiu szkoły,
w nauce i rozwijaniu zainteresowań czytelniczych.

W ramach tego święta w akcji promocji biblioteki szklonej  wykorzystało Słodziaki podczas zajęć lekcyjnych.  Nasza szkoła bierze udział w konkursie, w którym uczniowie wymyślili własne ekologiczne Magiczne drzewo nowych przygód Gangu Słodziaków. Ponadto uczniowie otrzymali albumy w których zbierają naklejki za czytanie. Udział w konkursie motywuje dzieci zarówno w klasie II jaki i III. Uczniowie,  którzy czytali systematycznie oraz więcej niż 20 minut dziennie dodatkowo otrzymali nagrody. Poszerzając horyzonty czytelnicze odbyły się również wycieczki do innych bibliotek, mianowicie do Miejskiej Biblioteki w Jarosławiu oraz do Gminnej Biblioteki w Cieszacinie Wielkim. Uczniowie mieli okazję poznać inne placówki, które również rozbudzają i kształtują kulturę czytelniczą.  

Pamiętajmy;

Czytanie pełni niezwykle ważną rolę w rozwoju dziecka – pobudza wyobraźnię, uczy samodzielnego myślenia, ćwiczy pamięć i koncentrację.

Skip to content