Dnia 21 listopada, uczniowie klasy III gimnazjum oraz zainteresowane osoby z klasy 8  Szkoły Podstawowej wraz z opiekunem panią Justyną Dzień, uczestniczyli w Spotkaniu Edukacyjnym pt. ,,Słońce jest w każdym człowieku”  zorganizowanym przez Zespół Szkół Innowacyjnych w Jarosławiu.

Spotkanie rozpoczęło się od rejestracji i powitania  uczestników oraz prezentacji kierunków kształcenia.

Następnie odbyły się warsztaty dla uczniów i nauczycieli.  Młodzież miała możliwość uczestniczenia w zajęciach z wizażu i stylizacji, komputerowego projektowania ubioru, projektowania na kalce. Niezwykle ciekawe  było tworzenie kolorowego podkoszulka czy też praca w studiu fotograficznym.

Dziewczynom zdecydowanie przypadł do gustu wizaż, gdzie zostały profesjonalnie pomalowane. Niektóre nasze uczennice zainteresowało projektowanie ubioru i profesjonalne robienie zdjęć.

Przyszli programiści mogli zobaczyć jak tworzone są animacje 2D, mogli tworzyć druk 3D a zapaleni gracze przenieść się w wirtualną rzeczywistość gier komputerowych.

Dla chłopców niezwykle interesujący okazał się kierunek Technik Informatyk z innowacją e-sport & tworzenie gier komputerowych.

Wydarzenie tradycyjnie uświetnił pokaz mody przygotowany przez uczniów i nauczycieli Zespół Szkół Innowacyjnych w Jarosławiu.

Spotkanie w Zespole Zespół Szkół Innowacyjnych w Jarosławiu bardzo podobało się naszej młodzieży i  na pewno będzie dla nich niezwykle cennym wsparciem w wyborze dalszej drogi kształcenia.

Skip to content