Z okazji Dnia Świętego Floriana – patrona strażaków – uczniowie klas I i II mieli wyjątkową okazję spotkać się ze strażakami z Ochotniczej Straży Pożarnej w Cieszacinie Wielkim. Było to nie tylko ciekawe wydarzenie edukacyjne, ale również okazja do wyrażenia wdzięczności za trudną i odpowiedzialną służbę pełnioną przez strażaków na rzecz lokalnej społeczności.

Spotkanie poprowadzili Komendant Gminny Pan Kazimierz Mirek oraz Sekretarz OSP Pan Marian Kulikowski. Goście opowiedzieli dzieciom o pracy strażaka, zasadach bezpieczeństwa oraz zadaniach, jakie wykonują podczas akcji ratowniczych.

Uczniowie z dużym zainteresowaniem zapoznali się ze specjalistycznym sprzętem ratowniczo-gaśniczym, umundurowaniem strażackim oraz wyposażeniem wozu strażackiego. Mogli z bliska obejrzeć pojazd i dowiedzieć się, do czego służą poszczególne urządzenia znajdujące się na jego wyposażeniu.

Na zakończenie spotkania dzieci wręczyły strażakom własnoręcznie wykonane laurki jako wyraz podziękowania za ich poświęcenie i gotowość do niesienia pomocy. Strażacy odwdzięczyli się słodkim poczęstunkiem, który sprawił uczniom wiele radości.

Serdecznie dziękujemy strażakom z OSP Cieszacin Wielki za poświęcony czas, interesujące spotkanie oraz cenną lekcję bezpieczeństwa.

E. Mirek-Banaś

Przejdź do treści