19 października uczniowie klas I-III razem z wychowawcami wybrali się na wycieczkę do Państwowej Straży Pożarnej w Jarosławiu. Już samo wejście do budynku PSP wzbudziło u dzieci zafascynowanie oraz wielki podziw.

   Dzięki życzliwości Panów Strażaków  dzieci mogły z bliska obejrzeć samochody  i sprzęt pożarniczy. Miały również  możliwość obserwacji zjazdu strażaków do akcji po metalowej rurze. W trakcie rozmowy ze strażakami dzieci dowiedziały się dużo o trudnej, odpowiedzialnej i niebezpiecznej pracy. Zrozumiały, że strażak pomaga nie tylko w czasie pożaru , ale bierze również udział w akcjach ratowniczych np. w czasie wypadku drogowego.   

  Z dużym zainteresowaniem nasi uczniowie obejrzeli strój strażaka do gaszenia pożaru i z wielką ochotą przymierzali hełm.    Z ogromnym entuzjazmem dzieci obserwowały wóz strażacki ze specjalnym podnośnikiem, przeznaczonym do akcji na dużych wysokościach. Wielką atrakcją dla wszystkich było wejście do wozu strażackiego  Na zakończenie dzieci podziękowały strażakom, życzyły wytrwałości w codziennych zmaganiach z przeciwieństwami losu i podarowały upominek.  Na koniec wykonaliśmy pamiątkowe zdjęcia przed wozem strażackim.

   Po tak ciekawej wycieczce, wszystkie dzieci zgodnie przyznały, że zawód strażaka mimo swojej trudności im się podoba, a niejedno z nich w przyszłość chciałoby pracować w tym zawodzie.

 

                                                                                                                             I. Tomaszewska

Skip to content