6 grudnia był w naszej szkole dniem wyjątkowym i pełnym niespodzianek. Już od rana atmosfera była wesoła. Czuło się w powietrzu , że wydarzy się coś miłego…

O godzinie 9:00 przybyli zacni goście: Św. Mikołaj- biskup Miry, Wójt Gminy Pawłosiów- Pan Mariusz Reń, Sekretarz Gminy – Pani Joanna Tomaszewska oraz Dyrektor CUW- pani Monika Biskup-Wiśniowska, a wraz z nimi cały sztab pracowników Gminy, którzy zapewnili naszym uczniom liczne atrakcje: malowanie twarzy, robienie bransoletek, kolorowanki i dmuchany plac zabaw. Obecne były także Przewodnicząca Rady Rodziców- Pani Adrianna Fraeudenberger oraz zastępca – Pani Magdalena Pałczyńska.

To nie koniec atrakcji, to dopiero początek! Otóż,  Mikołaj w asyście Pana Wójta i Pani Sekretarz zawitał najpierw do przedszkolaków, gdzie wręczył każdemu dziecku sporą paczkę słodkości, następnie poprowadzony został,  przy dźwiękach melodii na  salę gimnastyczną, gdzie oczekiwali już starsi uczniowie. Tam dzieci z Punktu i Oddziałów  Przedszkolnych oraz klas I-III w krótkich występach słowno-muzycznych poprosiły i podziękowały Mikołajowi za prezenty, które już dostały, a których czekała jeszcze na nich cała masa.

Pan Wójt, jako pomysłodawca i sponsor, został poproszony o odsłonięcie tajemniczej kurtyny i oczom zebranych uczniów ukazała się pokaźna góra pomocy dydaktycznych i sportowych, m.in.: piłki do siatkówki, do gier zespołowych, kijki do nordic walking, skakanki, getry dla piłkarzy, mata eduakcyjna do Funfloora. Radości uczniów nie było końca, zwłaszcza, że Mikołaj przystąpiła do wręczania uczniom klas I-III paczek ze słodyczami,  a największa radość widoczna była w momencie, kiedy rozpoczęło się pompowanie zjeżdżalni. -ŁAaaał!!!!- krzyczały dzieci.

Kiedy młodsi uczniowie zostali korzystać z atrakcji na sali gimnastycznej, św. Mikołaj i zaproszeniu goście udali się na hol główny szkoły, gdzie już oczekiwali uczniowie klas IV-VIII. Oni również w wierszach i piosenkach poprosili o prezenty, i oczywiście je otrzymali. Każdy uczeń dostał paczkę do rąk własnych. Największa atrakcja, jeszcze była nieodkryta. A mianowicie: stół  do piłkarzyków i cymbergaj! To dopiero frajda! Pierwszy mecz na cymbergaju rozegrał Pan Wójt z Mikołajem, a na piłkarzykach Pani Dyrektor z Uczniami. Było cudownie! Wesoło i miło.

Na koniec,  Dyrektor szkoły- Pani Iwona Lenar w imieniu Uczniów, Rodziców  i Nauczycieli podziękowała Panu Wójtowi za przychylność, pomysłowość i ofiarność,  a następnie uczyniła to Rada Rodziców.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji i przebiegu wizyty  św. Mikołaja w naszej szkole. Niech radość dzieci będzie dla Was najlepszą nagrodą!

 

Link do filmu z wizyty św. Mikołaja:

https://www.youtube.com/watch?v=4dyLMaST_ZA&t=9s

Skip to content