8 czerwca 2021 r. na Stadionie Miejskim w Pruchniku Nasi uczniowie rozegrali Turniej Piłkarski o Puchar Starosty Jarosławskiego Stanisława Kłopota „Śladem Bogdana Zająca”.

Pod opieką Pana M. Mikołajka i Pani A. Cużytek Naszą szkołę reprezentowali: Bartosz Zając, Mateusz Aleksander, Szymon Krokos, Wiktor Kurdziel, Hubert Ciechuń, Bartłomiej Pajda, Hubert Pajda, Kacper Surmiak, Wiktor Woźniak i Mateusz Wydra.

 

W turnieju startowało 24 drużyny ze szkół podstawowych z całego powiatu. A mianowicie: SP w Rudołowicach, SP w Chłopicach, SP w Wierzbnej, SP w Chotyńcu, SP w Łowcach, SP w Kramarzówce, SP w Jodłówce, SP w Pawłosiowie, SP w Wólce Pełkińskiej, SP w Dobkowicach, SP w Cieszacinie Wielkim, SP Nr 1 w Pruchniku, SP w Surochowie, SP w Skołoszowie, SP w Ostrowie, SP w Makowisku, SP w Tuczempach, SP w Sośnicy, SP w Korzenicy, SP w Zamiechowie, SP w Roźwienicy, SP w Czelatycach, SP w Morawsku, SP w Świętem

 

Mecze fazy grupowej rozegrano na czterech boiskach. Naszymi przeciwnikami były drużyny z Pawłosiowa, Jodłówki, Wólki Pełkińskiej, Pruchnika i Dobkowic.

Poszczególne mecze zakończyły się odpowiednio wynikami dla nas: 6:3, 3:0, 0:0, 0:0, 3:0. Tym samym chłopcy awansowali do drugiej fazy, gdzie pokonali SP z Wierzbnej w rzutach karnych a przegrali mecz o awans do finału z SP w Chotyńcu.

W półfinale spotkały się zespoły z Cieszacina Wlk., Makowiska, Korzenicy i Chotyńca.

Po zawziętej walce Nasza drużyna zwyciężyła w starciu z SP w Makowisku zajmując ostatecznie najniższe miejsce na podium.

W finale spotkały się zespoły z Korzenicy i Chotyńca a zwycięzcę wyłoniły rzuty karne.

 

Zatem Puchar Starosty Jarosławskiego Stanisława Kłopota zdobyła reprezentacja SP w Chotyńcu. 2. miejsce przypadło SP w Korzenicy; 3. SP Cieszacin Wielki zaś 4. dla SP Makowisko. To te drużyny spotkają się w finale finałów dwóch turniejów „Śladem Bogdana Zająca” – miejskiego i powiatowego, już w przyszłym tygodniu!

 

Gratulacje dla zwycięzców, ale także wszystkich uczestników, bo decyzją organizatorów każdy został udekorowany medalem!

Skip to content