W dniu 22 maja 2019 roku w Szkole Podstawowej Im. I Łukasiewicza w Cieszacinie Wielkim odbył się V OGÓLNOPOLSKI MARATON PRZEDSZKOLAKÓW „Sprintem do maratonu”. To projekt zachęcający  do przeprowadzenia imprezy biegowej w przedszkolu. Celem projektu jest popularyzowanie biegów wśród dzieci oraz upowszechnianie zdrowego stylu życia i aktywnego spędzania czasu.

       W tym tak ważnym dniu dla dzieci z punktów przedszkolnych 3,4,5 latków oraz 6 latków z oddziału przedszkolnego maraton rozpoczął się od „wspólnego śniadania mistrzów” .  Wszyscy zawodnicy  zadbali o odpowiedni strój. Przed startem rozdano każdemu uczestnikowi maratonu numery startowe, przeprowadzono rozgrzewkę. W bardzo podniosłej atmosferze maratonu jako pierwsze  w biegu głównym wzięły udział 3 i 4 latki. Bieg maluchów prowadziła Pani Dyrektor Iwona Lenar startująca z numerem 1. Następnie do maratonu przystąpiły 5  latki i tutaj bieg prowadziła Pani Danuta Nowosiad, jako ostanie biegły 6 latki pod czujnym okiem Pani Wicedyrektor Jolanty Cwynar.

Po sportowych emocjach przyszedł czas na podsumowanie, wręczenie   dyplomów i medali. Każda z grup otrzymała puchar oraz słodkie upominki. Nie zabrakło pamiątkowych zdjęć i gratulacji dla wszystkich przedszkolaków.

    V OGÓLNOPOLSKI MARATON PRZEDSZKOLAKÓW „Sprintem do maratonu”  na długo pozostanie w pamięci  uczestników. Gratulujemy dobrej kondycji, miłej zabawy  i zapraszamy za rok.

Organizatorzy:

Marta Blok

Angelika Malmuk   

Iwona Siwak

Marta Ulma – Baran 

 

Skip to content