W dniu 11 kwietnia 2023r. grupa zagorzałych kibiców piłki nożnej udała się na Turniej Kwalifikacyjny Mistrzostw Europy U-19 Kobiet, który odbył się w Stalowej Woli.

Biało-czerwonym w poprzednich spotkaniach udało się zremisować 0:0 ze Szwajcarkami, by potem rozbić 6:1 Czeszki. Polska drużyna po meczach z Czechami i Szwajcarią plasowała się na pozycji lidera grupy 2, a tylko ekipa z pierwszego miejsca miała awansować na turniej w Belgii. By nie oglądać się na wynik starcia Czeszek ze Szwajcarkami, Polki musiały pokonać Serbki w swoim spotkaniu.

Mecz poprzedziła prezentacja drużyn oraz uroczyste odśpiewanie hymnów narodowych Serbii i Polski. Punktualnie o godzinie 12:00 usłyszeliśmy gwizdek rozpoczynający mecz.

Wszyscy kibicowaliśmy najgłośniej jak się dało, niestety reprezentacja Polski przegrała 3:4, a tym samym nie awansowała na mistrzostwa Europy.

Bardzo żałujemy, że gorliwy doping kibiców nie przyniósł Naszej drużynie szczęścia!!!

Po emocjach sportowych nadszedł czas na wizytę w Mc’ Donaldzie. Wszyscy z pełnymi brzuchami i pełni emocji pomeczowych udaliśmy się w drogę powrotną.

Dziękujemy Panu Wójtowi Gminy Pawłosiów Mariuszowi Reń za możliwość skorzystania w ten dzień z autobusu szkolnego!!!

 

A. Cużytek

M. Mikołajek

Skip to content