Adaptacja do przedszkola

   Problemy adaptacyjne, w mniejszym lub większym natężeniu, dotyczą w zasadzie wszystkich trzylatków. Pozytywny jest fakt, że mimo to dla niewielu maluszków pierwsze podejście do rozpoczęcia edukacji przedszkolnej kończy się porażką.       Problemy są chwilowe, mijają stosunkowo szybko i nie zostają w pamięci przedszkolaków na długo.

  Przedszkole jest dla trzylatka miejscem, w którym po raz pierwszy przez kilka godzin jest pozbawiony wsparcia rodziców. Nauczyciele i Panie pomoce zastępują najbliższych, obdarzają dziecko uczuciem i otaczają opieką tak, by zachwiane poczucie bezpieczeństwa zostało mu jak najszybciej przywrócone. 

Rozpoczęcie edukacji przedszkolnej to nie tylko przełomowy moment w życiu dziecka. To czas próby dla wszystkich dorosłych zaangażowanych w ten proces.

E. Mirek- Banaś

„Zdrowe Dzieci”

Miło nam poinformować, że trzy grupy przedszkolne w naszej placówce brały udział w projekcie Ministerstwa Zdrowia „Zdrowe Dzieci”. Celem projektu było kształtowanie zdrowszego przyszłego pokolenia poprzez wzrost znajomości zasad zdrowego żywienia i znaczenia aktywności fizycznej wśród dzieci; większa świadomość roli wody dla zdrowia, a w efekcie jej częstsze picie; podniesienie atrakcyjności warzyw i owoców oraz wzrost ich spożycia; większa codzienna aktywność fizyczna. Przedszkolaki wzięły czynny udział w warsztatach przeprowadzonych przez Panią Elżbietę Mirek-Banaś, Panią Annę Pikor oraz Panią Iwonę Siwak. Szkoła otrzymała dyplom „Placówki promującej zasady zdrowego żywienia i stylu życia” oraz zdobyła nagrodę o wartości 540 zł tj.  matę – stopy i dłonie, klocki Magrormers, wagę do 500 ml, kalejdoskop, gumę do skakania.

A. Pikor

„Idzie lasem Pani Jesień”….

Tym razem kalendarzowa Jesień  powitała nas pięknym słońcem.

Przedszkolaki  z tej okazji przygotowały wiersze i piosenki. Ozdobiły nasza klasę skarbami przyniesionymi z parku,  sadów, ogrodów i rabatek kwiatowych.  Kolorowe dynie  kasztany żołędzie, szyszki, orzechy i jabłka zagościły na wystawkach. 

Okazy niezwykłych kwiatów zachwyciły swym pięknym wyglądem nie tylko dzieci. Przedszkolaki z „zerówki”  już spotkały Panią Jesień,          a Wy?

                                                                                                                                        Marta Ulma – Baran

Wesołe powitanie w „ zerówce”

Nowy  rok szkolny  2023/2024 dzieci w oddziale przedszkolnym rozpoczęły radośnie i bardzo tajemniczo.

Każdy przedszkolak w pudełeczku skarbów umieścił swój wyjątkowy przedmiot, który będzie mu towarzyszył i przywoływał piękne wspomnienia.  Po wakacyjnej przerwie na nowo w sali rozległy się wesołe zabawy, piękny śpiew, taniec i muzyka.

Przedszkolaki z wielkim zapałem do pracy zasiadły w przedszkolnych ławkach. Oby chęć do nauki, zdobywania nowej wiedzy, odkrywania i doświadczania niezwykłych  przygód pozostała na dłużej. Czego Wszystkim życzę.    

                                                                                                                                                              Marta Ulma – Baran

 

ROK SZKOLNY 2023/2024

 

 

 

Działania prozdrowotne w przedszkolu

Współczesny świat wymusza na nas wprowadzenie różnorodnych zmian w obszarze funkcjonowania i nauczania dzieci. Jednym z kluczowych działań, które powinna podejmować zarówno szkoła jak i przedszkole, jest promowanie zdrowia i prowadzenie edukacji prozdrowotnej.  Dlatego też  zgłosiliśmy nasze przedszkola do działań realizowanych w ramach  projektu finansowanego ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego na lata 2014-2021, tym samym 54 przedszkolaków weźmie udział w działaniach na rzecz  „Zdrowego stylu życia dzieci i młodzieży”.

Główne działania w projekcie obejmują warsztaty i szkolenia organizowane i prowadzone dla uczestników projektu, dostęp do bezpłatnych materiałów edukacyjnych, pakiet kuchenny  do prowadzenia zajęć.

Pewne działania zostały już zrealizowane. Na pytanie „Jak zastąpić sobie słodycze? przedszkolaki wymieniły je na owoce. Z działań praktycznych jakie wynikały z projektu mali kucharze przyrządzili sałatkę owocową, którą się delektowali na świeżym powietrzu w formie pikniku.

Wycieczka do Muzeum Dobranocek i Sali zabaw „Fantazja” w Rzeszowie

Dwie grupy przedszkolne z naszej szkoły wybrały się na wycieczkę do jedynego w Polsce Muzeum Dobranocek, w którym poznały historię polskiej i zagranicznej animacji dla dzieci. Zwiedzając pomieszczenia muzealne dzieci podziwiały licznie zgromadzone eksponaty. Podejmowały próby rozpoznania postaci ze starszych bajek takich jak np.: Jacek i Agatka, Miś Uszatek, Reksio, Bolek i Lolek, Pingwinka Pik-Poka. Projekcja wybranych przez dzieci dobranocek stanowiła dopełnienie niezapomnianych wrażeń.

Kolejnym punktem wycieczki była sala zabaw „Fantazja” w Rzeszowie gdzie przedszkolaki dały upust swojej energii i doskonaliły sprawność ruchową.

Anna Skrzypska

Wycieczka do Ochotniczej Straży Pożarnej i Gminnej Biblioteki w Pawłosiowie

 

Niech moc świętego Floriana
Będzie co dzień z Wami już od samego rana.
Niech ogień szybko z Wasza pomocą wygasa.

 

W dniu świętego Floriana dzieci z oddziału przedszkolnego Szkoły Podstawowej w Cieszacinie Wielkim wraz z paniami wychowawczyniami wybrały się na wycieczkę do remizy strażackiej Ochotniczej Straży Pożarnej oraz do Gminnej Biblioteki Publicznej w Pawłosiowie.
Zajęcia biblioteczne poprowadziła Pani Monika Szarek. Pani Monika w bardzo ciekawy sposób wprowadziła dzieci to tematu zawodu jaki wykonują strażacy. Dziękując za spotkanie życzyliśmy pani bibliotekarce kolejnych równie owocnych zajęć.

Dalsza część wycieczki odbyła się w remizie, w której przewodnikiem był Komendant Ochotniczej Straży Pożarnej Pan Kazimierz Mirek. Przedszkolakom została przybliżona idea odchodów dnia
św. Floriana jako patrona strażaków. Ponadto dzieci oglądały wozy strażackie, poznały wyposażenie
i sprzęt służący do udzielania pomocy nie tylko w przypadku pożarów, ale również wypadków drogowych i innych sytuacjach wymagających interwencji strażaków.

 Elzbieta Mirek- Banaś

„Mama i tata to świat nasz cały- ciepły, bezpieczny, barwny, wspaniały” 

Pod koniec czerwca przedszkolaki miały okazję zaprosić swoich rodziców na uroczystość z okazji Dnia Rodziny i zaprezentować im piękne występy, okazać swoją miłość oraz wdzięczność za codzienny trud życia i wychowania. To był magiczny czas.

Przedszkolaki z grupy 3-4-latki gościły w Centrum Integracji Społecznej w Pawłosiowie. Podczas tej wizyty dzieci  wstępnie zapoznały się z wybranym zawodem w najbliższej okolicy, próba zainteresowania dzieci maszynami do szycia. Serdeczne podziękowania dla kierownictwa zakładu oraz jego pracowników za poświęcony czas oraz wspaniałe przyjęcie.

W marcu, w naszej placówce odbył się Przegląd Recytatorski „Upragniona Wiosna”. Celem konkursu było rozwijanie uzdolnień przedszkolaków, zachęcanie dzieci do występów na scenie, przełamywanie tremy dzięki znanej dzieciom publiczności, popularyzowanie poezji dziecięcej oraz docenianie świata przyrody.

OGŁOSZENIE

DYREKTOR  SZKOŁY PODSTAWOWEJ

im. I Łukasiewicza

W CIESZACINIE WIELKIM

ogłasza nabór do:

Punktu Przedszkolnego

Oddziałów Przedszkolnych

oraz

klasy I

na rok szkolny 2023/2024

Rodzice ubiegający się o przyjęcie dziecka do szkoły  proszeni są o  złożenie w terminie

od 03.02.2023r.-17.03. 2023r. wypełnionych

wniosków zgłoszenia dziecka

Wnioski można pobierać w sekretariacie szkoły, u wychowawców grup przedszkolnych  lub ze strony internetowej szkoły:

Wniosek-punkt-przedszkolny (1)

Wniosek-4-latki

Wniosek-5-latki (2)

Wniosek-zerowka-6-latki

WNIOSEK-kl1

KARTA-KONTYNUACJI

 

Andrzejowa zabawa w zerówce

      W dniu 24.11.2022r. odbyły się Andrzejki.  Wieczór wróżb, nazywany Andrzejkami celebrowany jest w nocy z 29 na 30 listopada, w wigilię świętego Andrzeja. Do najstarszych i najbardziej tradycyjnych wróżb należy lanie wosku do wody przez klucz i odczytywanie odlewu w świetle świecy.       

      Najpopularniejsze gry i zabawy andrzejkowe dla dzieci miały miejsce w naszym przedszkolu – wyścig z butów, kim będę w przyszłości, łapanie szczęścia, wyrzuć marzenie, zjedz niespodziankę. Atrakcją tego dnia była również zabawa przy  muzyce  i słodki poczęstunek…

Marta Ulma – Baran

Posadzimy jabłonie w ramach konkursu „KWITNĄCA SZKOŁA”

      Szkoła Podstawowa w Cieszacinie Wielkim nosi imię niezwykłego Polaka Ignacego Łukasiewicza. W roku 200. rocznicy urodzin naszego patrona    – wynalazcy lampy naftowej, ojca innowacji, patrioty, przedsiębiorcy, przyrodnika, społecznika, filantropa, a przede wszystkim dobrego, uczciwego, szlachetnego  człowieka o wielkim sercu wrażliwym na potrzeby drugiego człowieka chcemy iść jego śladem. W naszej szkole aktywnie działają przedszkolaki. Jako nauczyciel wychowania przedszkolnego,  opiekun  grupy sześciolatków pracuję z dziećmi metodą projektów badawczych. Zrealizowaliśmy projekt „Ogień” jego myślą przewodnią było „Światło, które zmieniało świat” oraz projekt „Jabłko” podczas, którego dzieci doświadczały
i odkrywały  wszystkiego co jabłek dotyczy. I to była inspiracja do konkursu. Połączyć ideały, wiedzę i  pozostawić po sobie ślad. W hołdzie Ignacemu Łuksiewiczowi posadzimy 3 jabłonne (wybór imion nie jest przypadkowy) – Apolonię (matkę), Honoratę (żonę), Mariannę (córkę) naszego patrona.
Sad będzie w pobliżu  placu zabaw, obok klimatycznego zakątka naszego autorstwa,  tuż przy bocznym wyjściu szkoły.

    Organizatorem konkursu jest agencja STATE-OF-THE-ART z siedzibą
w Warszawie. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpiło w dniu 23.12.2022r. Celem konkursu jest promowanie polskich lokalnych tradycji  oraz rozpowszechnianie informacji o Polsce, lokalnych produktach, stylu życia mieszkańców oraz ich tradycjach.

   My strażnicy przyrody, kultywujemy tradycje naszych przodków  
i  z dziecięcym zapałem podejmiemy się nowego wyzwania. Będziemy opiekować się tymi drzewkami podlewać, nawozić, przycinać, odwiedzać
i podziwiać w czterech porach roku.  

Przedszkolaki z grupy sześciolatków – Emilia, Antoni, Jakub, Karina, Jan, Hubert, Miłosz, Izabela, Alan, Maja, Lena, Adela, Lena, Hanna oraz wychowawczyni  Marta Ulma – Baran

 

Miejsce na trzy jabłonie
Apolonię
, Honoratę, Mariannę   
które otrzymamy w ramach konkursu

„KWITNĄCA SZKOŁA” (ZDJĘCIE PONIŻEJ)

TEATR W ZERÓWCE

 W dniu 25.11.2022 roku  nasza grupa uczestniczyła w spektaklu teatralnym Teatru Maska z Rzeszowa.  Za pośrednictwem nowoczesnych technik komputerowych przedszkolaki miały okazję obejrzeć „Hachiko” .  Piękna i wzruszająca historia psa , który mieszkał w Tokio bardzo podobała się dzieciom.

Marta Ulma – Baran

 

WYCIECZKA DO FABRYKI BOMBEK

18 października dwie grupy z oddziałów przedszkolnych wybrały się na wycieczkę do Muzeum Bombki Choinkowej w Nowej Dębie.  Wycieczka ta miała na celu zwiedzanie fabryki i zapoznanie się z procesem powstawania ozdób choinkowych. Firma Biliński jest pierwszym na świecie tego typu muzeum, produkującym ozdoby choinkowe tradycyjnymi metodami. Muzeum mieści się we współcześnie działającej fabryce, więc nie warto nastawiać się na muzealne wnętrza. Za to, z pewnością, oczekiwać należy sporej dawki dobrej energii, świątecznej radości i artystycznych wrażeń. Niepodzielnie rządzi tu magiczny nastrój Bożego Narodzenia a bombka choinkowa jest jego głównym bohaterem, o wielu kolorowych twarzach.

A. Skrzypska

Spotkanie z Policjantem

Przedszkolaki i dzieci z Oddziału Zerówki z naszej szkoły gościły u siebie policjantkę z Komendy Powiatowej Policji w Jarosławiu, która przeprowadziła pogadankę na temat bezpieczeństwa oraz przybliżyła dzieciom specyfikę pracy policjanta.

W ramach realizacji tematu kompleksowego „Bezpieczna droga do Przedszkola” dnia 04 października nasze Przedszkole odwiedziła pani policjant w stopniu aspirant Agnieszka Stysiał.   Rozmawialiśmy na temat konieczności przestrzegania przepisów ruchu drogowego, zasad bezpiecznego przechodzenia przez drogę, utrwaliliśmy znajomość niektórych znaków drogowych. Dzieci zobaczyły prawdziwe policyjne kajdanki, pałkę typu „Tonfa”, odznakę „Policjanta” a także przymierzały z radością czapkę oraz kamizelkę odblaskową. Nasz gość zwrócił uwagę dzieci na kolor umundurowania oraz przybliżył im na czym polega praca Policjanta. Największą jednak atrakcją był samochód policyjny, który zaparkował na terenie naszej szkoły. Dzieci miały okazję wsiąść i obejrzeć radiowóz. To był dzień, który na długo pozostanie w pamięci dzieci.

Na koniec spotkania dzieci podziękowały funkcjonariuszowi i wręczyły bukiet tulipanów.

Nauczyciele oraz Dzieci składają serdeczne podziękowania Komendzie Powiatowej Policji za coroczne spotkania, poświęcony czas i ciekawe zajęcia.

DZIĘKUJEMY!!!

                                                                                                                                                                                          E. Mirek-Banaś

 

Adaptacja Przedszkolaków

Pierwsze dni w przedszkolu to trudny i niezwykle ważny okres w życiu kilkulatka i jego rodziców. Towarzyszą temu silne emocje, poczucie zagubienia, lęk przed nieznanym i utrata poczucia bezpieczeństwa związana z rozstaniem z mamą i tatą.

Nasze maluszki cały czas adaptują się do nowych warunków, wymagań, do życia w grupie rówieśniczej. Przedszkolaki poznały nowych kolegów i koleżanki, nowe zabawki, nowe panie. Niektóre z nich jeszcze troszkę płaczą przy rozstaniu z rodzicami, ale z czasem i to minie.

Od tej pory nasze przedszkole stało się dla dzieci „drugim domem”, a wszystkie panie dołożą wszelkich starań, aby każdy przedszkolak czuł się tu dobrze i bezpiecznie.

Iwona Siwak

Przegląd Małych Talentów

W dniu 15 czerwca dzieci z grup przedszkolnych uczestniczyły w „Przeglądzie Małych Talentów”. Każda grupa odważnie i profesjonalnie prezentowała swoje ulubione piosenki. Przedstawiciele poszczególnych grup wystąpili solo, w duecie lub w trio. Panowała wesoła atmosfera zabawy. Wszyscy się uśmiechali, pląsali i integrowali. Dzieci otrzymały gromkie brawa, dyplomy oraz upominki. Mamy nadzieję, że jeszcze nie raz powtórzymy takie wspólne spotkania. 

Przedszkolne śniadania na świeżym powietrzu

    Kontakt z naturą wycisza, relaksuje, koi zmysły, jest zdrowy, przyjemny
i poprawia  nasze samopoczucie. Przedszkolaki z zerówki tej wiosny prawie każde przedszkolne śniadanie spędziły w przyrodzie. Wokół szkoły, parku i na boisku można było znaleźć wiele tajemniczych i niezwykle uroczych miejsc dogodnych na piknik. Za każdym razem odkrywały nowe miejsca, jedząc śniadania, słuchały śpiewu ptaków, bacznie obserwowały co dzieje się wokół nich. 

    Ta innowacyjna metoda pracy z dziećmi w naturze połączona ze spożywaniem posiłków, uczy  jak ważne jest częste obcowanie z przyrodą  nawet podczas spożywania śniadania, które zwiera zdrowe kanapki, przekąski, warzywa i owoce. Dzieci wypracowały nawyki zdrowego  jedzenia  i picia wody oraz zafascynowały się  obserwacją  na łonie natury drzew, kwiatów, roślin, owadów, ptaków i pięknego nieba. 

    To były szczęśliwe chwile, pełne niezapomnianych wrażeń. Spotkania  te na długo pozostaną w naszej pamięci i  będą kontunuowanie w następnych latach.  

Szanowni Rodzice! Drogie Dzieci!  

Mimo, iż czas przedszkolnych  przygód się kończy, nie rezygnujcie ze spotkania z naturą, nawet podczas posiłków, bo ona zaprasza nas każdego dnia, wystarczyć trochę chęci i posiłek pod chmurką gotowy….

Marta Ulma – Baran  

W darze serca  – przedszkolaki  i społeczność szkolna

 

    Z wielką przyjemnością informujemy, że przy naszej szkole stanęło piękne serce na plastikowe zakrętki, które będą przekazywane dla Fundacji ze wskazaniem pomocy konkretnym potrzebującym. Ten sposób pomocy innym  to również propagowanie idei recyklingu i dbania o nasze środowisko naturalne.  

 

      Z inicjatywy  przedszkolaków i ich wychowawców zorganizowano charytatywny  wielkanocny kiermasz ozdób podczas, którego przedszkolaki sprzedawały  własnoręcznie wykonane ozdoby, pisanki, stroiki, wysiany owies, piękne baranki oraz  wylicytowały gigantyczną  pisankę,  która otrzymała wyróżnienie w konkursie ozdób wielkanocnych w Centrum Kultury
w  Pawłosiowie.

   Zabrane środki finansowe w całości zostały przekazane na  zakup materiałów do wykonania serca. Znaleźli się też sponsorzy, którzy bezinteresownie zaproponowali pomoc w realizacji przedsięwzięcia: częściowy zakup blachy,  wykonanie, malowanie, spawanie i dostarczenie serca pod szkołę. 

    Przy ogromnym zaangażowaniu dzieci, hojności rodziców i społeczności szkolnej udało się zrealizować … marzenie o wielkim sercu, by pomagać innym.   

    Zachęcamy i zapraszamy dzieci, rodziców i społeczność Cieszacina Wielkiego do udziału w całorocznej zbiórce zakrętek.

 

Marta Ulma – Baran

Przedszkolaki w Centrum Aktywności Lokalnej

 

    W dniu 25 maja 2022 roku   dzieci z grupy sześciolatków uczestniczyły w  zajęciach rytmiczno – muzycznych  – „Co nam w duszy gra”  w Centrum Aktywności Lokalnej w Pawłosiowie. Spotkanie odbyło się  w ramach wizyty studyjnej przedstawicieli Urzędu Marszałkowskiego z Rzeszowa, samorządowców z terenu województwa podkarpackiego- wójtów i burmistrzów.  Relacja  na stronie CAL i artykuł w gazecie jarosławskiej.

 

Marta Ulma – Baran

Przydział uczniów do grup przedszkolnych rok szkolny 2022/2023

Grupa 3-latki

Wychowawca: mgr Iwona Siwak

Lp.

Nazwisko i imię dziecka

1.       

Babiarz Iga

2.       

Ciechuń Amelia

3.       

Depciuch Oliwier

4.       

Dobrzańska Kinga

5.       

Kosina Wojciech

6.       

Kowalczuk Maryla

7.       

Konieczny Mikołaj

8.       

Krajewska Lena

9.       

Mach Julia

10.   

Motyka Igor

11.   

Obłoza Piotr

12.   

Przewrocki Franciszek

13.   

Rokoszyńska Lena

14.   

Siedlarz Jan

15.   

Szynal Roksana

16.   

Wydra Zuzanna

17.   

Zabłocki Szymon

18.   

Zielonka Adam

  

Grupa 4-latki

Wychowawca: mgr Anna Skrzypska

Lp.

Nazwisko i imię dziecka

1.       

Bańkowska Wiktoria

2.       

Dusiło Piotr

3.       

Fordas Emilia

4.       

Kasperska Oliwia

5.       

Kociuba Kacper

6.       

Kucza Maja

7.       

Łatka Szymon

8.       

Łatka Tymoteusz

9.       

Łuc Kacper

10.   

Małysz Milena

11.   

Mielniczek Marcel

12.   

Olchowy Ignacy

13.   

Pszonak Michał

14.   

Pszonka Bartłomiej

15.   

Sudoł Iga

16.   

Ryczko Aleksander

17.   

Wota Emilia

18.   

Wójtowicz Martyna

 

Grupa 5-latki

Wychowawca: mgr Elżbieta Mirek – Banaś

Lp.

Nazwisko i imię dziecka

1.       

Adamkiewicz  Dominik

2.       

Drapała  Nina

3.       

Drozdowicz  Klaudia

4.       

Fordas  Amelia

5.       

Gajewska  Hanna

6.       

Kaczmarz  Alan

7.       

Kociuba  Oskar

8.       

Konieczny  Julia

9.       

Kubis  Zuzanna

10.   

Morąg  Amelia

11.   

Mucha  Franciszek

12.   

Obłoza  Kacper

13.   

Olchowy  Michalina

14.   

Pajda  Zuzia

15.   

Piś  Adrian

16.   

Pszonka  Jan

17.   

Stanowska  Hanna

18.   

Szewczyk  Blanka

 

 Grupa 6-latki

Wychowawca: mgr Marta Ulma – Baran

Lp.

Nazwisko i imię dziecka

1.       

Adamkiewicz  Emilia

2.       

Banaś  Antoni

3.       

Bańkowski  Jakub

4.       

Batiuk  Karina

5.       

Dobrzańska  Izabela

6.       

Dyer  Jan

7.       

Hajduk  Lena

8.       

Hulak  Alan

9.       

Kasperski  Hubert

10.   

Kowalska  Maja

11.   

Krupa  Hanna

12.   

Kucza  Lena

13.   

Kuryj  Miłosz

14.   

Zielonka  Adela

 

„Przyroda nas zachwyca” –   wyjątkowe spotkanie

W dniu 6 maja 2022 roku  w grupie sześciolatków odbyły się  zajęcia pokazowe w przyrodzie, zorganizowane w ramach wymiany doświadczeń innowacyjnej i niestandardowej pracy z dziećmi w wieku przedszkolnym w ramach edukacji outdoorowej (edukacji w przyrodzie)  z elementami projektów badawczych. W zajęciach udział wzięli: Monika Rościszewska – Woźniak – Prezes Fundacji Rozwoju Dzieci z Warszawy jednocześnie autora programu wychowania przedszkolnego „Dobry Start Przedszkolaka” oraz    Johnatan  Mills eksperta ds. komunikacji i rozwoju z USA współpracujący z wieloma organizacjami w Polsce i na świecie.

Wyjątkowi goście  z zachwytem podziwiali jak nasze przedszkolaki   współpracują w grupie,  poszukują rozwiązań, rozbudzają ciekawość i podejmują nowe wyzwania.   Dzieci dzieliły się zdobytą wiedzą, prezentowały swoje umiejętności, a praca metodą projektów badawczych  była doskonałym sposobem na  wielokierunkowe działanie kształtujące kompetencje przedszkolaków.

Niewątpliwie spotkanie na długo zapisze się w pamięci. 

Marta Ulma – Baran

Podkarpacki Przegląd Poetycko – Plastyczny Twórczości Marii Konopnickiej

Podkarpackie Centrum Edukacji Nauczycieli w Rzeszowie. Oddział w Przemyślu z okazji światowego Dnia Poezji i 180. Rocznicy urodzin Marii Konopnickiej było organizatorem Podkarpackiego Przeglądu Poetycko – Plastycznego Twórczości Marii Konopnickiej.

Przegląd skierowany był do dzieci w wieku przedszkolnym. Celem przeglądu było popularyzowanie poezji dziecięcej i rozwijanie zdolności recytatorskich, kształtowanie wyobraźni i ekspresji plastycznej  inspirowanej poezją oraz podnoszenie kompetencji językowych i wzbogacenie zasobu słownictwa.

Zadaniem dzieci było – w grupach młodszych  wysłuchanie dowolnego wiersza,
a w grupach starszych recytacja wybranego wiersza oraz w obu grupach wykonanie plakatu dowolną techniką plastyczną.

Do udziału w przeglądzie zgłoszonych zostało 106 prac plastycznych wykonanych przez 1764 dzieci z 64 placówek oświatowych przy zaangażowaniu 146 nauczycieli.

Z naszej szkoły w konkursie wzięły udział  dzieci  z punktów przedszkolnych oraz oddziału przedszkolnego. Grupa najmłodsza wraz z Panią Anną Skrzypską  przygotowała plakat do wiersza: „Czy to bajka, czy nie bajka”, grupa średniaków wraz z Panią Elżbietą Mirek – Banaś wykonała plakat do wiersza: „Niezapominajki”, grupa starszaków wraz z Panią Iwoną Siwak plakat do wiersza: „Tęcza”,  zaś grupa sześciolatków z Panią Marta Ulma – Baran plakat do wiersza: „Bocian”.  Każda z grup otrzymała  pamiątkowe dyplomy, a nauczyciele podziękowania.

Prace wykonane przy użyciu różnorodnych technik i środków artystycznego wyrazu, świadczą o ogromnym zaangażowaniu, kreatywności, pomysłowości i twórczej wyobraźni, która nie zna granic. Dziękujemy wszystkim dzieciom, nauczycielom, którzy podjęli wyzwanie i wzięli udział w przeglądzie.

Marta Ulma – Baran

Fundacja Burza Mózgów z „Biblioteką Przedszkolaka” w Cieszacinie Wielkim  

W dniu 24 maja 2022 roku sześciolatki i pięciolatki   miały okazję uczestniczyć w  V Ogólnopolskiej Kampanii „Biblioteka Przedszkolaka”  Fundacji Burza Mózgów z Krakowa. Projekcie finansowanym  przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz samorządy lokalne.

Biblioteka Przedszkolaka to kampania społeczna dla przedszkoli działających w miejscowościach do 25 tys. mieszkańców.

Kampania polega na:
– stworzeniu infrastruktury czytelniczej
– założenie minibiblioteki w każdym z przedszkoli,
– trwałym rozwijaniu nawyków czytelniczych przez wspólną lekturę i działania plastyczne,
– realizacji spotkań i warsztatów z autorami i ilustratorami,
– pogłębieniu kompetencji metodycznych pedagogów (szkolenie, materiały),
– partycypacyjnych działania międzypokoleniowych angażujących do regularnej współpracy rodziców i dziadków.

Celem kampanii jest zaopatrzenie przedszkoli w wartościowe, współczesne książki dla dzieci, stworzenie modelu łatwych do realizacji warsztatów czytelniczych oraz podniesienie kompetencji w zakresie edukacji literackiej pracowników i pedagogów. Projekt kierowany jest do najstarszej grupy przedszkolnej. Dotychczas, w kampanii wzięło udział niemalże 400 placówek z całej Polski. Dzięki współpracy z doradcą metodycznym wychowania przedszkolnego  Panią Martą Ulma – Baran nasza placówka została wytypowana do udziału w w/w przedsięwzięciu.

Warsztaty inauguracyjne poprowadził ilustrator książek dla dzieci, założyciel Fundacji Pan  Łukasz Dębski. Podczas spotkania przedszkolaki miały okazję poznać najnowsze pozycje książkowe, wysłuchać wspólnie czytanej bajki z kuferka oraz uczestniczyć w bezpłatnych warsztatach typograficznych.

Serdecznie dziękujemy za współpracę.

Marta Ulma – Baran

Przydział uczniów do grup przedszkolnych rok szkolny 2022/2023

Grupa 2,5-3-latki

Wychowawca: mgr Iwona Siwak

Lp. Nazwisko i imię dziecka
1. Babiarz Iga
2. Ciechuń Amelia
3. Depciuch Oliwier
4. Dobrzańska Kinga
5. Kosina Wojciech
6. Kowalczuk Maryla
7. Konieczny Mikołaj
8. Krajewska Lena
9. Mach Julia
10. Motyka Igor
11. Obłoza Piotr
12. Przewrocki Franciszek
13. Rokoszyńska Lena
14. Siedlarz Jan
15. Szynal Roksana
16. Wydra Zuzanna
17. Zabłocki Szymon
18. Zielonka Adam

 

Grupa 4-latki

Wychowawca: mgr Anna Skrzypska

Lp. Nazwisko i imię dziecka
1. Bańkowska Wiktoria
2. Dusiło Piotr
3. Fordas Emilia
4. Kasperska Oliwia
5. Kociuba Kacper
6. Kucza Maja
7. Łatka Szymon
8. Łatka Tymoteusz
9. Łuc Kacper
10. Małysz Milena
11. Mielniczek Marcel
12. Olchowy Ignacy
13. Pszonak Michał
14. Pszonka Bartłomiej
15. Sudoł Iga
16. Ryczko Aleksander
17. Wota Emilia
18. Wójtowicz Martyna

 

Grupa 5-latki

Wychowawca: mgr Elżbieta Mirek – Banaś

Lp. Nazwisko i imię dziecka
1. Adamkiewicz  Dominik
2. Drapała  Nina
3. Drozdowicz  Klaudia
4. Fordas  Amelia
5. Gajewska  Hanna
6. Kaczmarz  Alan
7. Kociuba  Oskar
8. Konieczny  Julia
9. Kubis  Zuzanna
10. Morąg  Amelia
11. Mucha  Franciszek
12. Obłoza  Kacper
13. Olchowy  Michalina
14. Pajda  Zuzia
15. Piś  Adrian
16. Pszonka  Jan
17. Stanowska  Hanna
18. Szewczyk  Blanka

 

 Grupa 6-latki

Wychowawca: mgr Marta Ulma – Baran

Lp. Nazwisko i imię dziecka
1. Adamkiewicz  Emilia
2. Banaś  Antoni
3. Bańkowski  Jakub
4. Batiuk  Karina
5. Dobrzańska  Izabela
6. Dyer  Jan
7. Hajduk  Lena
8. Hulak  Alan
9. Kasperski  Hubert
10. Kowalska  Maja
11. Krupa  Hanna
12. Kucza  Lena
13. Kuryj  Miłosz
14. Zielonka  Adela

Rok urodzenia 2020

L.p. Imię i nazwisko
1. Julia Mach
2. Iga Babiarz
3. Zuzanna Wydra
4. Kinga Dobrzańska
5. Lena Krajewska
6. Franciszek Przewrocki
7. Amelia Ciechuń
8. Igor Motyka
9. Szymon Zabłocki
10. Roksana Szynal

 

Rok urodzenia  2019

L.p. Imię i nazwisko
1. Jan Siedlarz
2. Maryla Kowalczuk
3. Bartłomiej Pszonka
4. Milena Małysz
5. Oliwia Kasperska
6. Piotr Dusiło
7. Piotr Obłoza
8. Wojciech Kosina
9. Ignacy Olchowy
10. Adam Zielonka
11. Mikołaj Konieczny
12. Oliwier Depciuch

 

Rok urodzenia 2018

L.p. Imię i nazwisko
1. Szymon Łatka
2. Zuzanna Pajda
3. Blanka Szewczyk
4. Wiktoria Bańkowska
5. Emilia Wota
6. Iga Sudoł
7. Michał Pszonak
8. Tymoteusz Łatka
9. Kacper Kociuba
10. Nina Drapała
11. Emilia Fordas
12. Kacper Łuc
13. Maja Kucza
14. Marcel Mielniczek
15. Aleksander Ryczko

 

Rok urodzenia 2017

L.p. Imię i nazwisko
1. Michalina Olchowy
2. Dominik Adamkiewicz
3. Jan Pszonka
4. Kacper Obłoza
5. Amelia Fordas
6. Amelia Morąg
7. Franciszek Mucha
8. Alan Kaczmarz
9. Oskar Kociuba
10. Julia Konieczny
11. Zuzanna Kubis
12. Hanna Stanowska

 

Rok urodzenia  2016

L.p. Imię i nazwisko
1. Jakub Bańkowski
2. Hubert Kasperski
3. Lena Kucza
4. Emilia Adamkiewicz
5. Alan Hulak
6. Karina Batiuk
7. Lena Hajduk
8. Maja Kowalska
9. Adela Zielonka
10. Antoni Banaś
11. Hanna Krupa
12. Izabela Dobrzańska

 

Rok urodzenia 2015- Klasa I

L.p. Imię i nazwisko
1. Zofia Grześko
2. Franciszek Szewczyk
3. Kinga Czereba
4. Miłosz Kuryj
5. Kornelia Bańkowska
6. Alan Surmiak
7. Jakub Zabłocki
8. Mikołaj Motyka
9. Nikola Łatka
10. Zuzanna Klimko
11. Zuzanna Mach
12. Otylia Kowalczuk
13. Zuzanna Łatka

 

 

 

Cieszacin Wielki, 31.03.2021r.

 

LISTA

dzieci zakwalifikowanych podczas rekrutacji do oddziału przedszkolnego

na rok szkolny 2021/2022

 

Rok urodzenia 2015

 

 

Lp.

 

Imię i nazwisko

 

Uwagi

1. Bańkowska Kornelia  
2. Baran Michał kontynuacja
3. Czereba Kinga kontynuacja
4. Dusiło Jakub kontynuacja
5. Klimko Zuzanna kontynuacja
6.       Kowalczuk Otylia kontynuacja
7. Kuryj Miłosz kontynuacja
8. Łatka Nikola kontynuacja
9.       Łatka Zuzanna kontynuacja
10.    Mach Zuzanna  
11.    Motyka Mikołaj kontynuacja
12.    Surmiak Alan kontynuacja
13.    Szewczyk Franciszek kontynuacja

  LISTA

dzieci zakwalifikowanych podczas rekrutacji do punktów przedszkolnych

na rok szkolny 2021/2022

 

Rok urodzenia 2016

 

Lp. Imię i nazwisko Uwagi
1.       Adamkiewicz Emilia  
2.       Banaś Antoni kontynuacja
3.       Batiuk Karina kontynuacja
4.      Hajduk Lena  
5.      Hulak Alan kontynuacja
6.      Kasperski Hubert kontynuacja
7.       Kowalska Maja kontynuacja
8.      Krupa Hanna kontynuacja
9.       Kucza Lena kontynuacja
10.   Zielonka Adela kontynuacja

       

  LISTA

dzieci zakwalifikowanych podczas rekrutacji do punktów przedszkolnych

na rok szkolny 2021/2022

 

Rok urodzenia 2017

 

 

Lp.

 

Imię i nazwisko

 

Uwagi

1.       Adamkiewicz Dominik kontynuacja
2.       Drozdowicz Klaudia  
3.       Fordas Amelia  
4.       Kaczmarz Alan  
5.       Kociuba Oskar kontynuacja
6.       Konieczny Julia kontynuacja
7.       Kubis Zuzanna kontynuacja
8.       Morąg Amelia  
9.       Obłoza Kacer kontynuacja
10.    Olchowy Michalina kontynuacja
11.    Piś Adrian  
12.    Pszonka Jan  
13.    Stanowska Hanna kontynuacja

       

  LISTA

dzieci zakwalifikowanych podczas rekrutacji do punktów przedszkolnych

na rok szkolny 2021/2022

Rok urodzenia 2018

 

Lp. Imię i nazwisko Uwagi
1.       Drapała Nina kontynuacja
2.       Fordas Emilia  
3.       Kociuba Kacper  
4.       Kucza Maja  
5.      Łatka Szymon  
6.      Łatka Tymoteusz  
7.       Pajda Zuzanna  
8.       Pszonak Michał  
9.      Sudoł Iga  
10.    Szewczyk Blanka kontynuacja
11.   Wota Emilia  

       

 LISTA

dzieci zakwalifikowanych podczas rekrutacji do punktów przedszkolnych

na rok szkolny 2021/2022

Rok urodzenia 2019

 

 

Lp.

 

Imię i nazwisko

1.       Dusiło Piotr
2.       Kasperska Oliwia
3.       Konieczny Mikołaj
4.       Kowalczuk Maryla
5.       Małysz Milena
6.       Olchowy Ignacy
7.       Pszonka Bartłomiej
8.       Siedlarz Jan

       

LISTA

dzieci rezerwowych do punktów przedszkolnych

na rok szkolny 2021/2022

Rok urodzenia 2019

 

 

Lp.

 

Imię i nazwisko

1.       Depciuch Oliwier
2.       Obłoza Piotr
3.       Kosina Wojciech
4.       Adam Zielonka

        

LISTA

dzieci zakwalifikowanych podczas rekrutacji do I klasy

na rok szkolny 2021/2022

 

 

 

Lp.

 

Imię i nazwisko

1.       Cichy Marcel
2.       Depciuch Martyna
3.       Depciuch Oskar
4.       Dudek Maja
5.       Motyka Szymon
6.       Nowosiad Maja
7.      Pyc Maja
8. Winiarz Antoni

Skip to content