„Zerwijmy łańcuchy” pod tym hasłem w tym roku szkolnym do końca listopada trwała kampania pomocy zwierzętom w szkole. W trakcie akcji odbyła się zbiórka darów dla potrzebujących psów i kotów. Celem przedsięwzięcia był protest przeciwko okrucieństwu wobec psów trzymanych stale na uwięzi, uwrażliwianie dzieci na prawa i potrzeby zwierząt oraz zaszczepianie w uczniach wrażliwości i  współczucia dla cierpienia zwierząt i gotowości niesienia pomocy. Na znak protestu została zaprezentowana gazetka ścienna, na której widniał łańcuch, czarno-białe zdjęcia psów oraz hasła m.in.: Przywiąż psa do siebie, nie do budy!, Bądź głosem tych, co go nie mają!, Nie odwracaj głowy, gdy widzisz psa na łańcuchu!, Psy czują i myślą jak dwuletnie dzieci!, Związałbyś przyjaciela łańcuchem?!, Reaguj!.

Nasi uczniowie z wielkim zaangażowaniem włączyli się w bezinteresowną pomoc dla potrzebujących zwierząt. Zebraliśmy przydatne produkty, które pozwolą zwierzętom przetrwać zimę m.in. suchą i mokrą karmę oraz żwirek dla kotów. W akcji, jak co roku, udział wzięli wszyscy uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum oraz najmłodsze dzieci z oddziałów przedszkolnych. W ramach akcji zorganizowane zostały również z pogadanki z pedagogiem szkolnym, wychowawcami, których celem było tłumaczenie uczniom, że przywiązywanie psa na łańcuchu jest złe i szkodliwe dla jego zdrowia. Uczniowie, pod czujnym okiem pana Marcina Kowalczuka, wykonali również magnesy z modeliny, które były sprzedawane na przerwach przez strasznych uczniów. W tym roku zebraliśmy 500 zł. Dochód ze sprzedaży zostanie przekazany na szczytny cel – pomoc dla chorych zwierząt z Lecznicy ,,ADA” w Przemyślu. Natomiast artykuły dla psów i kotów będą prezentem dla potrzebujących zwierzaków z ,,Przytuliska” w Wiązownicy.

Organizatorami akcji byli pani A.SkalskaBajan, pani M.Siedlarz, pan M.Kowalczuk oraz Samorząd Uczniowski.

Wszystkim serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i wsparcie tej akcji.

,,SZLACHETNA PACZKA- LUBIMY LUDZI ”

W tym roku po raz drugi nasza szkoła przystąpiła do XVII edycji Szlachetnej Paczki. Dzięki hojności naszych darczyńców udało się zabrać środki finansowe na ten cel. Za zebrane pieniądze kupiliśmy najpotrzebniejsze produkty dla 5 osobowej rodziny, pochodzącej z Jarosławia, która żyje w bardzo trudnych warunkach. Podarowaliśmy paczki, w których były najbardziej potrzebne produkty: żywność, środki chemiczne, kosmetyki oraz tekstylia m.in. ręczniki i pościel.

Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom za wsparcie tej pięknej akcji.

Organizatorami akcji byli pedagog- Aleksandra SkalskaBajan, przewodnicząca Rady Rodziców – Magdalena Czereba oraz Samorząd Uczniowski