W naszej szkole została odnowiona gazetka ścienna ukazująca działalność szkolnej grupy wolontariatu WATOTO.

             Zamieszczone tam informacje pokazują wieloletnią pracę wolontariuszy wraz z ich opiekunami. Możemy tam przeczytać o Sifie Mucunga z Demokratycznej Republiki Konga, której społeczność szkolna sfinansowała dwuletnią naukę w szkole gospodarstwa domowego. Jest tam wiele dokumentów świadczących o włączeniu się w akcję „Bilet do Stacji Życie”, czyli ratowaniu dzieci od choroby głodowej i zapewnienie im wyżywienia oraz opieki ambulatoryjnej. Można tam obejrzeć repliki otrzymanych prezentów – prac plastycznych otrzymanych jako wyraz podziękowań z Afryki za okazaną pomoc i dobre serce. Tym samym pokazanie w jaki sposób uczniowie bezinteresownie pomagają rówiesnikom z krajów rozwijających się.

,,Wszystko co wielkie, jest wielkie przez serce…”

Drodzy MukoMikołaje!

Nasza społeczność szkolna kolejny raz wzięła udział w akcji fundacji MUKOHELP ,,I Ty możesz zostać MukoMikołajem…” Celem akcji było przygotowanie prezentu mikołajkowego dla podopiecznego fundacji, który choruje na mukowiscydozę i codziennie walczy o oddech. Dzięki Wam udało się nam przygotować paczkę świąteczną dla 2 letniego Kacperka. Dziękujemy wszystkim darczyńcom, uczniom,  nauczycielom, Radzie Rodziców, pracownikom szkoły za otwarte serca, za zaangażowanie i chęć niesienia bezinteresownej pomocy, w trudnych czasach.

Wiecej informacji na:  https://muko.help/

,,ZAKRYWASZ TWARZ, OTWARTE SERCE DLA ZWIERZĄT MASZ…”

Kochani jak co roku w naszej szkole pamiętamy o bezdomnych, porzuconych  zwierzętach. Dlatego w dniach od 16.11.2020 r. do 27.11.2020 r.  została przeprowadzona kampania dla potrzebujących zwierząt. W ramach akcji odbyły się warsztaty lepienia z modeliny dla najmłodszych dzieci, na których zostały wykonane figurki zwierząt. Piękne magnesy zostały podarowane organizacji pro zwierzęcej. Uczniowie klas starszych włączyli się w akcję zdalnie, wykonali na lekcjach plastyki prace plastyczne związane z tematem akcji. Celem akcji było uwrażliwianie na potrzeby bezbronnych zwierząt oraz zachęcanie do niesienia bezinteresownej pomocy. Dziękujemy za zaangażowanie, pokazaliście po raz kolejny, że macie otwarte serca i chcecie pomagać, nawet w trudnych czasach  pandemii.

 

 

 

,,I TY możesz zostać MukoMikołajem…”

Drodzy MukoMikołaje!

To przynosi szczęście, jak się komuś pomaga. To bardzo ważne, że bez względu na wszystko, co się dzieje wokół, jesteśmy razem i pomagamy. W tym roku nasza szkoła po raz kolejny włączyła się w akcję dla podopiecznych fundacji Mukohelp. Celem akcji było przygotowanie prezentu mikołajkowego dla podopiecznej fundacji, która choruje na mukowiscydozę i codziennie walczy o oddech. Dzięki Wam udało się nam przygotować paczkę świąteczną dla pani Jadwigi. Dziękujemy wszystkim darczyńcom, nauczycielom, Radzie Rodziców za otwarte serca, za zaangażowanie i chęć niesienia bezinteresownej pomocy, w trudnych czasach  pandemii. Serdeczne podziękowania również dla pani Renaty Plęs, która wykonała świąteczne kartki dla podopiecznych  fundacji.  

 

„Nie ważne jest to co się ma, ale czym się dzieli z innymi” Jan Paweł II

Serdecznie dziękujemy społeczności szkolnej za włączenie się w akcję „Ubrania do Oddania”, a tym samym za wsparcie tegorocznej edycji WOŚP. Zebraliśmy łącznie 150 kilogramów odzieży.

Wspieramy podopiecznych fundacji MUKOHELP

Uczniowie naszej szkoły po raz kolejny włączyli się w pomoc dla potrzebujących fundacji Mukohelp. Pod opieką pani Renaty Plęs uczniowie na lekcjach plastyki wykonali świąteczne kartki i ozdoby, które zostały przekazane na Świąteczny Kiermasz w Zespole Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących im. Marii Dąbrowskiej w Jarosławiu. Dochód z kiermaszu został przeznaczony na wsparcie podopiecznych fundacji MUKOHELP.

Wiecej informacji na:  https://muko.help/

 

Finał akcji ,,Szlachetna Paczka 2019” 

W tym roku nasza szkoła po raz kolejny włączyła się w akcję SZLACHETNA PACZKA. Dzięki szlachetności i pomocy darczyńców udało się nam przygotować paczkę dla pana Pawła o wartości ok. 5 tys. złotych. Bardzo dziękujemy za oddanie i czynny udział tym, którzy wspomagali akcję: rodzicom, nauczycielom, uczniom oraz całej społeczności szkolnej. Serdecznie dziękujemy przyjaciołom szkoły oraz wszystkim, którzy przyłączyli się do tej pięknej inicjatywy. W weekend cudów odwiedziliśmy pana Pawła i przekazaliśmy mu zebrane dary, łącznie 20 pięknie zapakowanych paczek, w których znajdowały się potrzebne rzeczy (ubrania, pościel, kosmetyki, chemia, żywność, słodycze, telewizor, mikrofalówka oraz przydatne rzeczy do domu itp.)

Wszystkim Darczyńcom dziękujemy za ofiarowany czas, za szlachetność, dobro i otwartość na drugiego człowieka.

Podajemy łapę przyjacielowi…

W dniu 19.11.2019 w szkole odbył się finał akcji Podajemy łapę przyjacielowi .W placówce gościli przedstawiciele stowarzyszenia Zwierzęcy Patrol p. Urszula Ryzner założycielka stowarzyszenia z wolontariuszką Julią oraz 3 miesięczny szczeniak podopieczny stowarzyszenia – Joker. Kampania pomocy potrzebującym zwierzakom trwała ponad miesiąc i włączyła się w nią cała społeczność szkolna. W trakcie akcji zebrano ponad 130 kg karmy. Nasi mali bohaterowie i ci starsi pod czujnym okiem pana Marcina Kowalczuka, wykonali magnesy z modeliny, które były eksponowane na kiermaszu. W tym roku zebraliśmy 365 zł, które przekazaliśmy na szczytny cel – dla potrzebujących i chorych zwierząt przebywających pod opieką Zwierzęcego Patrolu. Na ręce pani Uli przekazaliśmy kolorowe magnesy przedstawiające pieski. Uczniowie młodszych klas wykonali piękne prace plastyczne związane z tematyką kampanii. Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie naszym kochanym maluszkom i ich opiekunom, nauczycielom, rodzicom oraz wszystkim darczyńcom. Pokazaliście po raz kolejny, że macie wielkie serca.

                                                                  W imieniu wszystkich zwierzaków dziękujemy !

Bierzemy udział w I edycji przedświątecznej akcji MUKOJAJO

Uczniowie naszej szkoły włączyli się w świąteczną akcję MUKOJAJO i wykonali ozdoby wielkanocne na ten cel. Organizatorem akcji była fundacja MUKOHELP z Jarosławia. W czwartek 11-12 kwietnia 2019 roku wolontariusze fundacji spotkali się z mieszkańcami Jarosławia na ulicach miasta, w urzędach, przychodniach i szkołach i kwestowali na rzecz chorych na mukowiscydozę.  Mukohelp pomaga dziesiątkom chorych z Podkarpacia. Działalność fundacji Mukohelp jest bardzo szeroka. Dzięki niej kilkudziesięciu podopiecznych z Podkarpacia ma dostęp do specjalnie wyszkolonych fizjoterapeutów, psychologa, dietetyka.

Więcej informacji w linku: https://nowiny24.pl/fundacja-mukohelp-organizuje-mukojajo-wolontariusze-beda-zbierac-na-ulicach-jaroslawia-datki-na-rzecz-chorych-na-mukowiscydoze/ar/c1-14026521

Nasze dzieciaki kochają zwierzaki  

         Po raz kolejny nasza szkoła włączyła się w pomoc potrzebującym zwierzętom. W związku z tym w  dniu 03.01.2019 roku uczniowie  odwiedzili lecznicę Ada w Przemyślu.Celem wizyty było przekazanie zebranej karmy dla kotów i psów przebywających w klinice oraz  zapoznanie dzieci z działalnością fundacji – Ośrodkiem Rehabilitacji   Zwierząt Chronionych w Przemyślu. W trakcie pobytu    w Lecznicy dzieci   miały okazję zobaczyć  m. in.  dzikie zwierzęta, porzucone szczeniaki, lisy, orły oraz 80  bocianów, które zimują   w Ośrodku.

     Najmłodsi uczestnicy wyjazdu bardzo chętnie zadawali pytania lekarzowi weterynarii panu Andrzejowi Fedaczyńskiemu, który chętnie opowiadał  o zwierzętach i działalności Ośrodka, którego głównym celem jest pomoc wszystkim potrzebującym zwierzakom. Uczniowie młodszych klas przekazali  piękne prace plastyczne związane z tematyką kampanii, która odbyła się w szkole  w listopadzie 2018 roku pod hasłem  ,,Widzę, słyszę, reaguję“.

    Po udanej wycieczce uczniowie, pełni wrażeń,emocji i chęci do dalszej współpracy z Lecznicą wrócili do szkoły. Cała społeczność Szkoły Podstawowej w Cieszacinie Wielkim mocno wspiera inicjatywę powstania Psiej Wioski i oferuje dalszą pomoc wraz z zapewnieniem, iż jesteśmy przyjaciółmi załogi Psiej Wioski.

DAR SERCA DLA DZIECKA – FUNDUJEMY INDEKS SUKCESÓW DLA NIKOLI

Z przyjemnością informujemy, że w ramach zbiórki SZLACHETNA PACZKA zebraliśmy kwotę 760 zł, która zostanie przekazana na program AKADEMII PRZYSZŁOŚCI.

Kwota została przekazana na Indeks Sukcesów Akademii Przyszłości dla 10 letniej Nicoli pochodzącej z Podkarpacia,  która znajduje się w  trudnej sytuacji  rodzinnej. Dzięki naszemu wsparciu Nicola otrzyma indywidualne zajęcia z wolontariuszem oraz co najważniejsze szansę na wielką zmienię w życiu, która odmieni jej historię.

Serdecznie dziękujemy wszystkim fundatorom indeksu za bezinteresowną pomoc i okazane serce.

https://akademiaprzyszlosci.org.pl/wybierz-dziecko?gclid=EAIaIQobChMIjumd99Cc3wIVxYayCh2KTg0ZEAAYASAAEgJKmvD_BwE

 „Widzę, słyszę, reaguję. I Ty możesz odmienić ich los ”-  

to tytuł tegorocznej akcji  pomocy dla potrzebujących  zwierząt z Lecznicy Ada w Przemyślu. Uczniowie naszej szkoły, wrażliwi na krzywdę potrzebujących zwierząt, kolejny raz ochoczo przystąpili do akcji charytatywnej na rzecz chorych psów i kotów z przemyskiej lecznicy.  W tym roku szkolnym do 15  listopada trwała kampania pomocy zwierzętom. W trakcie akcji odbyła się zbiórka darów dla potrzebujących podopiecznych z ADY, a w klasach przeprowadzono prelekcje, w których wzięły udział wszystkie dzieci od najmłodszych 3,4 ,5 i 6  latków. Uczniowie młodszych klas wykonali piękne prace plastyczne związane z tematyką kampanii. Uczniowie, a także nauczyciele chętnie przyłączyli się do akcji, której celem było uwrażliwianie i zachęcanie najmłodszych i dorosłych do niesienia bezinteresownej pomocy.

Dzięki zaangażowaniu organizatorów oraz wszystkich darczyńców zebrano karmę suchą i mokrą oraz smakołyki  dla psów i kotów, dzięki którym bezdomne zwierzaki będą mogły przetrwać z pełną miskę  zimę. Zebrane dary zostaną przekazane osobiście przez nasze dzieci. Organizatorami akcji byli pani A.Skalska-Bajan, pani M.Siedlarz, pani A.Malmuk, pan M.Kowalczuk, pan Ł.Dryniak oraz Samorząd Uczniowski.

Serdecznie dziękujemy wszystkim dzieciom, rodzicom i nauczycielom, którzy włączyli się w naszą akcję i swoim przykładem pokazali dzieciom, że warto pomagać.

                                                    W imieniu wszystkich zwierzaków dziękujemy!

 

Samorząd Uczniowski

 

Wizyta Pierwszej Damy u chorych na mukowiscydozę

Z przyjemnością informujemy, że w dniu 18.10.2018 roku fundację MUKOHELP odwiedziła Pierwsza Dama, pani Agata Kornhauser-Duda. Nasza pani pedagog Aleksandra Skalska-Bajan miała okazję uczestniczyć w tym wydarzeniu. Pani pedagog, na co dzień wspiera fundację Pomocy Chorym na Mukowiscydozę, będąc Członkiem Zarządu. Udziela bezinteresownej pomocy i wparcia rodzicom przewlekle chorych dzieci, szerząc ideę wolontariatu. Fundacja MUKOHELP zabiega o stworzenie w województwie podkarpackim ośrodka umożliwiającego wielospecjalistyczne leczenie dzieci i dorosłych. Placówka organizuje bale charytatywne oraz szkolenia i warsztaty dla chorych oraz ich rodzin.  Jednym z tegorocznych projektów była realizacja profesjonalnej sesji zdjęciowej Kalendarz 2019,  w której wzięły udział chore na mukowiscydozę panie z woj. podkarpackiego.

Zapraszamy do obejrzenia krótkiej fotorelacji wizyty Pierwszej Damy w siedzibie fundacji w Jarosławiu oraz w domu chorej Paulinki.

Więcej informacji na temat fundacji na stronie http://muko.help/ lub Facebook Fundacja Pomocy Chorym na Mukowiscydozę.

 

                                                                                                                 Samorząd Uczniowski

,,Psia Wioska oczami dziecka”. 

W dniu 29.05.2018 r. w naszej szkole miało miejsce niezwykłe wydarzenie, a był nim finał akcji ,,Psia Wioska oczami dziecka”. Trwała ona od początku maja i zaangażowała się w nią cała społeczność szkolna. Dzieci wykonały ciekawe prace plastyczne, które były inspiracją do stworzenia makiety z modeliny Psiej Wioski.

Koordynatorami projektu byli Aleksandra Skalska-Bajan oraz Marcin Kowalczuk. Twórcami makiety były uczennice klasy trzeciej gimnazjum: Ania Podolak, Kinga Winiarz, Natalia Barczyńska oraz Martyna Dzido, które pod czujnym okiem pana Marcina wykonały figurki z modeliny.
W trakcie powstawania makiety stworzono opis ,,Psiej Wioski”. Ciekawą mini-makietę wykonał uczeń klasy 4 Piotr Ożóbko, która zachwyciła dr Kotowicza z Lecznicy Ada w Przemyślu.
Szczególne podziękowania pragniemy złożyć Radzie Rodziców, która wspierała nas duchowo i finansowo. Imprezę uświetnili zaproszeni goście z Lecznicy ADA z Przemyśla.
dr Jakub Kotowicz
z wolontariuszką Oliwią i psem Tigrą oraz przedstawiciele lokalnych mediów: Ekspresu Jarosławskiego oraz Życia Podkarpackiego.

Finał akcji upłynął w miłej i niezapomnianej atmosferze, nie obyło się bez wzruszeń.

Szkolna grupa wolontariatu – WATOTO

Od roku 2007 Dyrekcja i Grono Pedagogiczne oraz uczniowie rozpoczęli propagowanie idei wolontariatu. Działalność wolontariatu zainicjowano od wydelegowania na szkolenie nauczycieli pełniących funkcję opiekunów i koordynatorów pracy wolontariackiej. Skutkiem tych działań było powołanie szkolnej grupy wolontariatu „WATOTO”.

Dyrektor Zespołu szkoły w Cieszacinie Wielkim – pani Iwona Lenar wspólnie z koordynatorami przygotowała prezentację oraz prelekcję na temat edukacji globalnej i sytuacji w krajach rozwijających się. Uczniowie szkoły obejrzeli film, przedstawiający życie dzieci w Afryce, zostali zapoznani z groźnymi chorobami, które często  przynoszą głód i śmierć, poznali również ciężkie warunki życia afrykańskich dzieci.

Cała społeczność szkolna jednogłośnie zadeklarowała udział w akcji adopcja na odległość „Czekają na pomoc”. Wówczas to zapoczątkowano współpracę z Fundacją Watoto- Dzieci Afryki, a w szkole powstała grupa wolontariatu pod nazwą „WATOTO”, co w języku Suahili oznacza „Dziecko”. Podjęto zobowiązanie dotyczące dwuletniej pomocy dziewczynce pochodzącej z Demokratycznej Republiki Konga. Dzięki czemu Sifa Mucunga mogła ukończyć szkołę. Działalność ta została zauważona przez lokalne media. W Gazecie Codziennej Nowiny – ukazał się obszerny artykuł pt. „Nasza szkoła przygarnęła Sifę”, opisujący działalność wolontariatu prowadzonego w Zespole Szkół im. I. Łukasiewicza w Cieszacinie Wielkim.

Idea wolontariatu była propagowana przez Panią Iwonę Lenar i opiekunów Watoto – Panią Katarzynę Kuźniar i Panią Danutę Nowosiad podczas I Wojewódzkiej Konferencji „Edukacja rozwojowa w szkole – I Ty też możesz pomóc innym”, która odbyła się 31 marca 2008roku w Czudcu. Pani Dyrektor Iwona Lenar udzieliła wówczas wywiadu dla Radia Rzeszów, w którym podkreśliła jak ważna jest edukacja globalna i pomoc drugiemu człowiekowi. Ukazała również wielkie możliwości szkoły w kształtowaniu właściwych postaw, uwrażliwianiu młodych ludzi na potrzeby innych. Na początku działalności wolontariatu przygotowano puszki, do których zbierano wolne datki od wszystkich chętnych uczniów.

Kolejnym krokiem był udział szkoły w Tygodniu Edukacji Globalnej w roku 2008, celem którego było uświadomienie problemu głodu na świecie i skali umieralności oraz wzbudzenie postawy humanitarnej – uczeń potrafi myśleć globalnie i działać lokalnie. Cele te zrealizowano poprzez następujące działania:

  • Szkolenie Grona Pedagogicznego z tematyki edukacji globalnej
  • Zapoznanie uczniów z ideą TEG
  • Przygotowanie kartek świątecznych i ich kiermasz
  • Włączenie się do akcji Fundacji Watoto – Dzieci Afryki – „Bilet do Stacji Życie”
  • Przeprowadzenie lekcji na temat zagrożenia malarią z wykorzystaniem materiałów ze strony stopmalarii.pl – włączenie się do akcji „Siatka za siatkę”
  • Przeprowadzenie konkursu dla uczniów o prawach człowieka
  • Zbiórka i wysyłka zabawek dla dzieci ze szpitala w Rwandzie
  • Przeprowadzenie happeningu – „Jedna kropka, jedno życie”, który miał na celu uświadomienie jak wiele dzieci każdego dnia traci życie w wyniku choroby głodowej.

W 2009 zaproszono do szkoły na spotkanie z uczniami i Gronem Pedagogicznym misjonarza – Ojca Jonasza, który podzielił się swoim doświadczeniem w posłudze misyjnej, opowiedział o trudach życia w Afryce: o głodzie, o braku leków, ubrań, szkół, zabawek.

Z okazji 20 rocznicy uchwalenia Konwencji o Prawach Dziecka szkolna grupa wolontariatu przygotowała uroczystą akademię, podczas której propagowano historię i ideę Konwencji o Prawach Dziecka. Wolontariusze wraz z Panią Dyrektor i opiekunami wzięli również udział w ogólnopolskim happeningu „Balony do nieba”

Kolejnym działaniem podjętym w tym roku szkolnym była pomoc dla Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci.

Przez cały okres działalności szkolnej grupy wolontariatu Watoto uczniowie organizują kiermasze kartek świątecznych, z których dochód przeznaczony jest na cele charytatywne.

Z uzyskanych środków zakupiono 10 „Biletów do Stacji Życie”, dzięki którym uczniowie szkoły ocalili od śmierci głodowej 10 afrykańskich dzieci: Niateur Mbarushimana ur. w 2003r.; Iragi Bagula ur. w 2005r.; Neema Manu ur. w 2005r.; Mujawayezu Chantal ur. w 2007r.; Anita Cibwira ur. w 2009r.; Pascal Birhoheka ur. w 2009r.; Aloys Ywasi ur. w 2010r.; Cikuru Leonard ur. w 2011r.; Jubewa Elambika ur. w 2012r.; Zaruka Kasikira ur. w 2012r.

Zintegrowane działania szkoły, kościoła i społeczności lokalnej przyczyniają się do wspólnego niesienia pomocy potrzebującym.

W roku szkolnym 2011/2012 uczniowie wzięli udział w akcji UNICEF – „Wszystkie Kolory Świata”, ucząc się tolerancji i niesienia pomocy potrzebującym.

Lokalnie wspierano akcje związane ze zbiórką funduszy na leczenie 2 dzieci: Julii i Michałka oraz studentki Marty.

W roku 2016r. w szkole zorganizowano spotkanie „Kamerun oczami Europejczyka”, na którym Paulina Krupa i Karol Nowak dzielili się  swoimi przeżyciami, doświadczeniami i zdjęciami z pobytu na  misji.

W dniu 6 grudnia 2016 r. w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym Województwa Podkarpackiego w Jasionce odbyła się ogólnopolska konferencja Wolontariat – przestrzeń czynienia dobra z udziałem Wiceminister Edukacji Narodowej Teresy Wargockiej, na której uczniowie naszej  szkoły prezentowali dotychczasowe działania w zakresie pomocy drugiemu człowiekowi.

Działania dyrekcji szkoły, opiekunów i uczniów szkolnego koła wolontariatu realizują cele i założenia edukacji rozwojowej będącej ważną częścią składową edukacji globalnej, definiowanej jako edukacja, która otwiera oczy i umysły ludzi na rzeczywistość, uświadamia potrzebę dbania o świat, w którym będzie więcej sprawiedliwości, równości i będą przestrzegane prawa człowieka.

Działania prowadzone w ramach wolontariatu wpisują się także, w realizację Milenijnych Celów Rozwoju oraz edukacji globalnej. Każdego roku szkolna grupa Watoto wzbogaca się o nowych członków, są to uczniowie i nauczyciele.

 

 

 „Zerwijmy łańcuchy” pod tym hasłem w tym roku szkolnym do końca listopada trwała kampania pomocy zwierzętom w szkole. W trakcie akcji odbyła się zbiórka darów dla potrzebujących psów i kotów. Celem przedsięwzięcia był protest przeciwko okrucieństwu wobec psów trzymanych stale na uwięzi, uwrażliwianie dzieci na prawa i potrzeby zwierząt oraz zaszczepianie w uczniach wrażliwości i  współczucia dla cierpienia zwierząt i gotowości niesienia pomocy. Na znak protestu została zaprezentowana gazetka ścienna, na której widniał łańcuch, czarno-białe zdjęcia psów oraz hasła m.in.: Przywiąż psa do siebie, nie do budy!, Bądź głosem tych, co go nie mają!, Nie odwracaj głowy, gdy widzisz psa na łańcuchu!, Psy czują i myślą jak dwuletnie dzieci!, Związałbyś przyjaciela łańcuchem?!, Reaguj!.

Nasi uczniowie z wielkim zaangażowaniem włączyli się w bezinteresowną pomoc dla potrzebujących zwierząt. Zebraliśmy przydatne produkty, które pozwolą zwierzętom przetrwać zimę m.in. suchą i mokrą karmę oraz żwirek dla kotów. W akcji, jak co roku, udział wzięli wszyscy uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum oraz najmłodsze dzieci z oddziałów przedszkolnych. W ramach akcji zorganizowane zostały również z pogadanki z pedagogiem szkolnym, wychowawcami, których celem było tłumaczenie uczniom, że przywiązywanie psa na łańcuchu jest złe i szkodliwe dla jego zdrowia. Uczniowie, pod czujnym okiem pana Marcina Kowalczuka, wykonali również magnesy z modeliny, które były sprzedawane na przerwach przez strasznych uczniów. W tym roku zebraliśmy 500 zł. Dochód ze sprzedaży zostanie przekazany na szczytny cel – pomoc dla chorych zwierząt z Lecznicy ,,ADA” w Przemyślu. Natomiast artykuły dla psów i kotów będą prezentem dla potrzebujących zwierzaków z ,,Przytuliska” w Wiązownicy.

Organizatorami akcji byli pani A.SkalskaBajan, pani M.Siedlarz, pan M.Kowalczuk oraz Samorząd Uczniowski.

Wszystkim serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i wsparcie tej akcji.

,,SZLACHETNA PACZKA- LUBIMY LUDZI ”

W tym roku po raz drugi nasza szkoła przystąpiła do XVII edycji Szlachetnej Paczki. Dzięki hojności naszych darczyńców udało się zabrać środki finansowe na ten cel. Za zebrane pieniądze kupiliśmy najpotrzebniejsze produkty dla 5 osobowej rodziny, pochodzącej z Jarosławia, która żyje w bardzo trudnych warunkach. Podarowaliśmy paczki, w których były najbardziej potrzebne produkty: żywność, środki chemiczne, kosmetyki oraz tekstylia m.in. ręczniki i pościel.

Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom za wsparcie tej pięknej akcji.

Organizatorami akcji byli pedagog- Aleksandra SkalskaBajan, przewodnicząca Rady Rodziców – Magdalena Czereba oraz Samorząd Uczniowski

Akcja żonkil – nadzieją na życie…

Nasza szkoła po raz drugi przystąpiła do akcji charytatywnej „Jarosławskie Pola Nadziei”.

W niedzielę 22 kwietnia 2018 r. pod kościołami w Cieszacinie Małym i Cieszacinie Wielkim kwestowali wolontariusze naszej szkoły wraz z opiekunami. Na rzecz hospicjum w tym roku kwestowali: pani Angelika Malmuk, pani Magdalena Radzyniak oraz uczniowie Anna Podolak, Jakub Ruman, Oliwia Mordarska, Kinga Winiarz, Karolina Łyżeń, Julia Skóra oraz Amanda Przybek. Każdy, kto przyłączył się do niedzielnej akcji, otrzymał żonkila symbolizującego życie i nadzieję. Szczególne podziękowania dla pani Renaty Plęs, która z wielkim zaangażowaniem wspierała kolejny już raz tę inicjatywę i nadzorowała wykonanie żonkili z krepiny przez uczniów. Młodzież naszej szkoły wykonała ponad 200 żonkili. Koordynatorem akcji była pani Aleksandra Skalska-Bajan.

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za każdy grosz wrzucony do puszki na rzecz jarosławskiego hospicjum. W sumie zebrano 1334,60 zł. Dziękujemy także wszystkim wolontariuszom za włożoną pracę i zaangażowanie w akcję.

 

Skip to content