11 listopada to dzień bardzo ważny dla wszystkich Polaków. To właśnie 103 lata temu 11 listopada 1918 roku Polska odzyskała niepodległość po 123 latach niewoli. Rocznica odzyskania niepodległości, a wraz z nią uroczyste świętowanie tego wielkiego wydarzenia, na stałe wpisało się w kalendarz uroczystości szkolnych.  

   10 listopada w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji nadchodzącego Dnia Odzyskania Niepodległości. W wydarzeniu wzięła udział cała społeczność szkolna. Część artystyczną przygotowali uczniowie klasy VIII a, VII i V oraz sześciolatki pod opieką pani Marty Ulmy – Baran.

W montażu słowno – muzycznym nie mogło zabraknąć chórku szkolnego, który pod wodzą pana Wojciecha  Wołowca  urozmaicił występy pięknym śpiewem  pieśni patriotycznych.

Uczniowie klas najstarszych w części artystycznej przedstawili ciężką i daleką drogę Polaków do wolności. Wzruszające  wiersze , przeplecione wspomnieniami  i  pieśniami patriotycznymi, przybliżyły wszystkim zgromadzonym  tamte ciężkie chwile i wywołały ogromne wzruszenie na twarzach uczniów. Niezwykle wzruszający był występ najmłodszych dzieci z grupy  sześciolatków, które ubrane w przepiękne stroje recytowały,  śpiewały i tańczyły  dla Niepodległej. Na zakończenie swojego występu , przedszkolaki złożyły zapalone znicze pod symbolicznymi mogiłami.

Przesłanie, które przekazali uczniowie i sposób interpretacji wierszy, wywołał wśród uczestników uroczystego apelu chwilę zadumy i refleksji.

Uroczystość zakończyła się wspólnym odśpiewaniem Roty.

Na zakończenie  pani dyrektor Iwona Lenar podziękowała wszystkim przygotowującym przedstawienie  za tak piękną lekcję historii, w której mogliśmy  uczestniczyć.

 Również tego  dnia, o godzinie 11: 11 każda z klas i grup przedszkolnych  odśpiewała hymn w ramach akcji „Szkoła do hymnu”.

 

Skip to content