W dniu   28.03.2018r. nauczyciele, uczniowie i rodzice zgromadzili się na uroczystym apelu  z okazji Świąt Wielkanocnych.

Najmłodsi uczniowie przygotowani przez Panie: Martę Ulmę-Baran, Martę Blok i Iwonę Tomaszewską zaprezentowali zebranym zwyczaje i tradycje wielkanocne.

 Występ przedszkolaków i uczniów klasy pierwszej urozmaiciły melodyjne  piosenki  i radosne  tańce.

Pięknie nakryty stół z tradycyjnymi ozdobami wielkanocnymi, na którym nie zabrakło pisanek, bazi, baranka i koszyczka, wprowadził zebranych w świąteczny nastrój.

    Natomiast   uczniowie klasy VII pod kierunkiem Pani Marty Fołty  przygotowali  i przedstawili społeczności szkolnej montaż słowno-muzyczny, w którym wykorzystano wiele przemyśleń księdza Jana Twardowskiego oraz  utwory Tadeusza Różewicza i Wojciecha Bąka.

     Zaprezentowane przez młodzież wiersze i pieśni wielkopostne wprowadziły zebranych  w atmosferę Wielkiego Tygodnia, niosły wiele wzruszeń i refleksji związanych ze Świętem Zmartwychwstania .

Tło występu  młodzieży stanowiła tematyczna prezentacja multimedialna, ukazująca sceny biblijne, przygotowana przez uczniów klasy III gimnazjum.

  Podczas apelu nie zabrakło również życzeń od Pani Dyrektor Iwony Lenar, która swoje słowa skierowała do uczniów, nauczycieli i zebranych rodziców, życząc wszystkim radosnych    i błogosławionych Świąt Wielkanocnych.

 

 

 

 

                                                                                                       Marta Fołta

Skip to content