W ramach tegorocznego Tygodnia Promocji Zdrowia uczniowie naszej szkoły mogli współzawodniczyć ze sobą w różnorodnych konkursach interdyscyplinarnych.
Pięcioosobowe zespoły klasowe, w dwóch grupach wiekowych (IV-VI oraz klasy VI I, VIII
i III gim.) zmagały się w części teoretycznej (test wiedzy) i części praktycznej konkursu „PIERWSZEJ POMOCY”. Uczniowie wykazali się dużym zaangażowaniem zwłaszcza w prezentowaniu wylosowanych scenek sytuacyjnych, takich jak: sposób właściwego powiadamiania służb ratunkowych, usztywniania kończyn w przypadku złamania, zachowania się w przypadku odmrożenia, poparzenia, porażenia prądem, krwotoku z nosa czy ułożenia poszkodowanego w pozycji bezpiecznej.
            Konkurs „MATEMATYKA I ZDROWIE” skierowany był do uczniów klas od IV do VIII oraz III gimnazjum. Uczniowie każdej klasy otrzymali arkusz z zadaniami dostosowany do obecnego, swojego poziomu wiedzy i umiejętności. Zadania zawierały wiele użytecznych informacji odnośnie zdrowego trybu życia.

4.  Drozdowicz Jacek

Uczniowie klas 5a, 5b i 6 , a także klasy 8 i 3 gimnazjum wzięli udział w konkursie języka angielskiego ‘SPORTS & HEALTH’, który zachęcał do rozwijania umiejętności językowych i poszerzania wiedzy oraz miał na celu promowanie zdrowego i aktywnego stylu życia. Zwycięzcą konkursu w klasach młodszych został Oskar Wilczek z klasy 6, II miejsce zajęła Izabela Hołysz z klasy 5a, a III miejsce zdobył Fabian Bar z tej samej klasy. Natomiast w klasach starszych I miejsce zajął Jakub Górski, II miejsce zajął Wiktor Wysocki, a III miejsce zdobyli ex aequo Amelia Kasperska oraz Michał Kordas.

Dla uczniów klas 1-3 zorganizowano konkurs na „ZABAWNE LUDZIKI OWOCOWO – WARZYWNE”, spośród 20 pomysłowych prac jury z trudem wyłoniło zwycięzców: I miejsce zajęła Patrycja Kobietowska z klasy 2, II miejsce zdobyła Milena Drozdowicz z klasy 2, a III miejsce Oliwia Łyżeń z klasy 1 oraz ex aequo Karolina Morąg
z klasy 3.

Uczestnicy wszystkich konkursów otrzymali pamiątkowe dyplomy, a zwycięzcy konkursów także drobne upominki.

Klasy uczestniczyły w DRUGIM ŚNIADANIU Z WYCHOWAWCĄ. Uczniowie wspólnie w klasach przygotowywali zdrowe, pełnowartościowe posiłki w postaci pysznych kanapek, sałatek owocowych i warzywnych oraz innych przekąsek.

Klasy 4 i 5b spotkały się z pielęgniarką szkolną panią Anną Jelonek, która omówiła zasady zdrowego stylu życia w oparciu o nową piramidę żywienia. Lekcja wychowawcza stała się okazją do omówienia roli regularnego spożywania posiłków w prowadzeniu zdrowego stylu życia, znaczenia jakości spożywanych potraw. Uczniowie obydwu klas wzięli udział w quizie wiedzy o zdrowiu.

Przez cały tydzień, w czasie przerw lekcyjnych Samorząd Uczniowski zapraszał do degustacji różnych zdrowych kanapek.

Na lekcjach języka polskiego uczniowie klasy 5b i 6 pisali wiersze, których tematem przewodnim był aktywny styl życia.

Nauczyciele wychowania fizycznego przeprowadzili TURNIEJ GRY W PIŁKĘ SIATKOWĄ I NOŻNĄ. Uczennice z klasy III gimnazjum wygrały w meczu piłki siatkowej w rywalizacji z klasą 8 w dwóch setach – 2:0 (w pierwszym secie – 15:10 i 15:12 w drugim secie). Natomiast chłopcy z klasy III gimnazjum wygrali mecz z wynikiem 2:1 (w pierwszym secie – 15:12, 13:15 w drugim secie i 15:12 – w trzecim secie). Klasa 5b w starciu z klasą 5a wygrała mecz w piłkę siatkową – 2:1 (w pierwszym secie – 15:7, 8:15 w drugim secie oraz 16:14 – w trzecim secie). Klasa 5a wygrała mecz piłki nożnej z klasą 5b z wynikiem – 10:7.

ZUMBA, CZYLI „BAW SIĘ I RUSZAJ” W piątek społeczność szkolna spotkała się na holu, gdzie podczas długiej przerwy, w rytmach latynoskich odbył się pokaz zumby prowadzony przez panią Agnieszkę Cużytek i uczennice z klasy 7. Nie trzeba było długo czekać, aby dynamiczna muzyka i ciekawe układy choreograficzne porwały wszystkich do wspólnej zabawy.

Tydzień Promocji Zdrowia był czasem obfitującym w różne działania prozdrowotne i na pewno dostarczył wiele pozytywnych wrażeń i emocji. Mamy nadzieję, że przypomniał
uczniom zasady zdrowego stylu życia, których stosowanie będzie miało odzwierciedlenie