Jest taka jedna noc w roku, kiedy świat realny łączy się ze światem magii, czarów i wróżb. Od wieków w noc św. Andrzeja młode panny zbierały się, aby dowiedzieć się, jaka będzie ich przyszłość. Panowie, ciekawi co ich spotka, zbierali się kilka dni wcześniej – w wigilię św. Katarzyny.

Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają wyobraźnię, uczą kreatywności, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji.

 

W naszej szkole dn. 25.11.2021 r. odbyła się długo wyczekiwana andrzejkowa zabawa. Uczniowie, kultywując tradycje związane z wigilią św. Andrzeja, losowali wróżby, chętnie rzucali monetą do miski napełnionej wodą czy też  kostkami w magicznym kręgu, by dowiedzieć się, czy spełni się ich marzenie. Pojawiły się także magiczne talerzyki i liczby.  Uczniowie wraz ze swoimi opiekunami tańczyli i bawili się wspólnie przy dźwiękach skocznej muzyki. Andrzejkowa zabawa nie mogła obejść się również bez słodkich ciasteczek.

Skip to content