10 listopada w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Święta Niepodległości. Na początku cała społeczność szkolna z wielkim entuzjazmem włączyła się  do odśpiewania hymnu w ramach akcji ,,Szkoła do hymnu”.

Następnie uczniowie klasy V, VI i VII ubrani w piękne stroje, przedstawili montaż słowno – muzyczny, upamiętniający odzyskanie przez Polskę niepodległości po 123 latach niewoli. W bardzo ciekawy i obrazowy sposób przedstawiono losy naszej Ojczyzny, począwszy od zaborów, a skończywszy na roku 1918. Wzruszające sceny przeplatane  pieśniami patriotycznymi, pięknie zaśpiewanymi przez chórek szkolny, wprowadziły wszystkich w podniosły i patriotyczny nastrój. Podczas tej niezwykłej lekcji historii nie mogło zabraknąć występów tanecznych.

Zarówno 4- latki jak i 6 – latki przedstawiły piękne i wzruszające układy taneczne. Nie mogło również zabraknąć poloneza którym dostojnie wkroczyli na parkiet uczniowie klasy I. Na zakończenie pani dyrektor Iwona Lenar podziękowała wszystkim uczestnikom oraz podkreśliła szczególny charakter święta, który na zawsze wpisze się w pamięć jej uczestników.

Kolejny raz przeżyliśmy wzruszenie i radość z faktu, że po 123 latach niewoli, nasza ojczyzna powróciła na mapę Europy.

  J. Dzień

Skip to content