W dniu 16 października 2019 r. odbyła się  XXXVI edycja biegów przełajowych  o memoriał Franciszka Sabana przy Zespole Pałacowo-Parkowym w Zarzeczu.

Celem imprezy było uczczenie pamięci Franciszka Sabana oraz popularyzacja biegów przełajowych wśród dzieci i młodzieży. Nie zabrakło również i naszych sportowców, którzy dzielnie reprezentowali Naszą Szkołę. Na najwyższym stopniu podium w swojej kategorii klasy – IV – VI 600m ( chłopców) stanął Paweł Aleksander, na trzecim miejscu znalazł się Oskar Winiarz a na szóstym Kacper Surmiak, w kategorii Klasy – IV – VI 600m (dziewczęta) Aleksandra Cząstka zajęła II miejsce , IV Kaja Kasperska a zaraz za nią Julia Kulikowska w kategorii Klasy VII – VIII. 1000m ( dziewczęta) Olivia Słoma zajęła dobre VI miejsce.  Pamiątkowe Medale, dyplomy i statuetki wręczali: Dyrektor ZS im. W. Witosa  w Zarzeczu, Pan Bogusław Bąk Prezes PZ Ludowe Zespoły Sportowe , Pan Józef Krzywonos, Prezes ULKS „KOLIBER” Zarzecze, Pan Zygmunt Szumilak.

Każdy z uczestników miał zapewniony posiłek.