W dniu 05.04.2018r. w Naszej Szkole odbyły się eliminacje gminne do rozgrywanego corocznie Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej, w którym wzięli uczniowie ze szkół w Wierzbnej, Pawłosiowie oraz z Cieszacina Wielkiego. W komisji zasiedli panowie: Kazimierz Mirek oraz Marian Kulikowski.

Po gorącym powitaniu uczestnicy przystąpili do sprawdzenia swojej wiedzy w  teście, który składał się z 40 pytań na temat: Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej oraz przepisów przeciwpożarowych. Po napisaniu testu każdy z  uczniów dostał  sok i drożdżówki, zakupione dzięki zaangażowaniu Rady Rodziców.

Organizator konkursu wraz z OSP Cieszacin Wielki  przygotował wystawę sprzętów pożarniczych.

Po rozstrzygnięciu konkursu strażacy oraz Pani Dyrektor Iwona Lenar wręczyli laureatom nagrody. W kategorii klas VII SP- III Gimnazjum Uczniowie  Naszej Szkoły zdobyli następujące lokaty:  1 miejsce- Jakub Górski i 3 miejsce- Kinga Winiarz. Niestety uczniowie z podstawówki nie uzyskali miejsc  w pierwszej trójce, zaraz za podium uplasował się Oscar Wilczek. Jakub Górski wygrywając eliminacje gminne zakwalifikował się do następnego etapu – powiatowego, który odbędzie się 12 kwietnia w Jarosławiu.

Kwalifikacja końcowa:

Klasy IV-VI

1.Karolina Pieniążek

2.Karol Wyczawski

  1. Michał Lonc

Klasy VII SP- III Gimnazjum

  1. Jakub Górski
  2. Alicja Teper
  3. Kinga Winiarz

Serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców oraz druhowi Lesławowi Górskiemu za pomoc w organizacji turnieju.

Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów!!!

 

Skip to content