W dniu 20 września 2018 roku w Szkole Podstawowej im. I. Łukasiewicza  w Cieszacinie Wielkim  przedszkolaki z dwóch punktów przedszkolnych i oddziału przedszkolnego obchodziły swoje święto.

W 2013 roku Sejm przyjął uchwałę ustanawiającą 20 września Ogólnopolskim Dniem Przedszkolaka. Święto ma na celu popularyzację wychowania przedszkolnego i podkreślenie wagi edukacji przedszkolnej w rozwoju dzieci.

Podczas tegorocznych obchodów,  nasze przedszkolaki miały okazję aktywnie i radośnie,  spędzić czas bawią  się na dmuchanym  placu zabaw. W promieniach jeszcze letniego słońca, dodatkową atrakcją było puszczanie baniek mydlanych
i malowanie twarzy. Każdy uczestnik zabawy otrzymał słodki upominek, kolorowy balon i medal na pamiątkę miłych chwil spędzonych razem,  podczas świętowania Dnia Przedszkolaka. Na zakończenie spotkania,  do wspólnej zabawy  zostali zaproszeni  uczniowie klas I, II i III Szkoły Podstawowej.

W tym roku głównym sponsorem atrakcji była Rada Rodziców, której za hojność i uprzejmość, na ręce jej Przewodniczącej, składamy serdeczne podziękowania.    Jesteśmy pewni, że  nasze przedszkolaki na  długo będą wspominać ten wyjątkowy dzień.

 

 

Marta Ulma – Baran

Skip to content