W dniu 25 kwietnia w naszej szkole odbyły się eliminacje gminne konkursu OTWP. Konkurs rozpoczął się o godzinie 9:30.

W konkursie wzięło udział 21 uczestników ze szkół w naszej gminie. W kategorii dzieci młodszych 4 osoby a w grupie starszej  17 osób. W skład komisji wchodzili : Pan Marian Kulikowski oraz Pan Kazimierz Mirek.

        Po gorącym powitaniu uczestnicy przystąpili do sprawdzenia swojej wiedzy w  teście, który składał się z 45 pytań na temat : Ochrony przeciwpożarowej , Ochotniczej Straży Pożarnej , Państwowej Straży Pożarnej oraz przepisów przeciwpożarowych. Po napisaniu testu każdy z  uczniów dostał  sok i drożdżówki, zakupione dzięki zaangażowaniu Rady Rodziców.

OSP Cieszacin Wielki oraz organizator konkursu przygotowali wystawę sprzętów pożarniczych.

         Po rozstrzygnięciu konkursu, komisja wraz z Panią Dyrektor Iwoną Lenar wręczyła laureatom nagrody. W grupie starszej na podium uplasowało się 2 reprezentantów naszej szkoły- I miejsce zajął Jakub Górski  a II miejsce Michał Kordas. Niestety nasi uczniowie z podstawówki nie uzyskali miejsc  w pierwszej trójce.

 Jakub Górski wygrywając eliminacje gminne zakwalifikował się do następnego etapu na szczeblu powiatowym. Finał odbył się 26 kwietnia w Jarosławiu . Po pisemnej części wyłoniono trzech finalistów do ustnej części , jednym z nich był Jakub.

Po emocjonującej dogrywce Kuba ostatecznie zajął bardzo dobre II miejsce.

Serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców oraz druhowi Lesławowi Górskiemu za pomoc  w organizacji turnieju.

Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów!!! 

 

Skip to content