6 stycznia 2020r. ulicami Jarosławia po raz dziewiąty przeszedł Orszak Trzech Króli. W tym roku jego hasło przewodnie brzmiało: „Cuda, cuda ogłaszają!”.

Mędrcy ze Wschodu prowadzeni przed barwne i bogate korowody, wyruszyli z miasta w czterech orszakach, by dotrzeć do symbolicznej stajenki betlejemskiej na Rynku.

 Uczniowie naszej szkoły tradycyjnie dołączyli do niebieskiego Orszaku Afrykańskiego Króla Baltazara, wyruszając z placu kościoła O. Reformatów  z okrzykiem „Bóg się rodzi! – Moc truchleje!”. Scenariusz Orszaku nawiązywał do tradycji jasełek, był oparty na przekazie Biblijnym i dodatkowo zawierał akcenty z historii Polski. Do Dzieciątka wędrowali  młodzi i starsi, wcielając się w  polskich  królów, rycerzy, wojsko, ważne postacie historyczne. Atrakcją Orszaku  były  stroje  charakterystyczne  dla danej epoki oraz różne zwierzęta.

Gościem honorowym uroczystości był arcybiskup przemyski Adam Szal, a głównym organizatorem ks. prałat Andrzej Surowiec. Naszą szkołę  reprezentowali uczniowie: Julia Stanowska, Oliwier Ciechuń, Patrycja Motyka, Oliwia Słota, Grzegorz Górski, Kamila Pieszko, Monika Wyczawska, Julia Nowosiad, Oskar Wilczek i Olivia Słoma.

 

Joanna Podolak-Słoma

Skip to content