„Książka i możliwość czytania to jeden z największych

cudów naszej cywilizacji”.

Maria Dąbrowska

 

     Dnia 25 listopada 2019 r. w bibliotece szkolnej odbyło się pasowanie na czytelnika uczniów klasy I.

Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania.

Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie uczniów do grona czytelników biblioteki. Zanim jednak uczniowie złożyli przyrzeczenie, pani bibliotekarz przeprowadziła z uczniami pogadankę na temat książek, przedstawiła uczniom rolę biblioteki szkolnej i wyjaśniła kilka pojęć z nią związanych. Uczniowie dowiedzieli się, jak należy dbać o książki, czego nie wolno robić, czytając książkę, a także w jaki sposób funkcjonuje biblioteka, jakiego regulaminu należy przestrzegać oraz w jaki sposób można wypożyczyć wybraną książkę

Młodzi czytelnicy, mieli również okazję wykonać samodzielnie zakładki do książek. Następnie uczniowie złożyli uroczyste przyrzeczenie, że zawsze będą szanować książki.  Nasi nowi czytelnicy otrzymali dyplomy pasowania na czytelnika.

    Spotkanie przebiegło w miłej i przyjaznej atmosferze. Po takim wspólnym spotkaniu biblioteka będzie kojarzyła się najmłodszym z miejscem bezpiecznym, przyjaznym, radosnym, gdzie uczniowie są zawsze mile widziani.

 

Skip to content