W dniu 15 czerwca 2023r. uczniowie klasy 1 i 4 wzięli udział w pikniku edukacyjnym nad Zalewem Maziarnia w Wilczej Woli. Piknik był okazją do podsumowania całorocznych działań pierwszej edycji projektu  „Aktywni  Błękitni – Szkoła Przyjazna Wodzie”, w którym uczniowie naszej szkoły w ciągu roku uczestniczyli. Jego celem było zwiększenie świadomości racjonalnego korzystania z zasobów wodnych przez społeczność szkolną, celem przeciwdziałania skutkom suszy i powodzi.

W pięknym  otoczeniu, wśród  przyrody, dzieci poznały sposoby udzielania pomocy tonącym, biorąc udział w pokazach prowadzonych przez przedstawicieli KP PSP w Kolbuszowej oraz grupę wodno – nurkową KM PSP w Tarnobrzegu. Aktywnie uczestniczyły również w pokazach  udzielania pierwszej pomocy zorganizowanych  przez KPP z Kolbuszowej.

 Uczniowie zapoznali się również z ciekawostkami przyrodniczymi obszarów leśnych, które dla uczestników pikniku  przygotował Zespół Karpackich Parków Krajobrazowych w Krośnie, ze sprzętem poszczególnych straży, w tym straży rybackiej, pożarnej oraz policji.
Jedną z ulubionych atrakcji młodych przyrodników  stały się przejazdy quadami.
Ciekawą propozycją Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie było Koło Fortuny
z pytaniami quizowymi, w których  dzieci zdobywały nagrody rzeczowe. Oprócz stoisk edukacyjnych uczestnicy pikniku brali udział w grach i zabawach z animatorami, korzystali z dmuchanej zjeżdżalni. Tak aktywna forma wycieczki bardzo przypadła wszystkim do gustu.
Na koniec wydarzenia otrzymaliśmy od organizatorów pikniku certyfikat „Szkoły Przyjaznej Wodzie”.

M. Radzyniak

Poniżej  linki do pierwszych publikacji w mediach na temat pikniku „AKTYWNI BŁĘKITNI”, w którym wzięli udział nasi uczniowie.

36 szkół w programie „Aktywni błękitni – Szkoła Przyjazna Wodzie” (radio.rzeszow.pl)

Piknik edukacyjny „Aktywni Błękitni” nad zalewem w Wilczej Woli. Dla uczniów przygotowano pokazy ratownictwa na wodzie, gry i zabawy [ZDJĘCIA – PATRONAT KORSO] – Rzeszów wiadomości, wydarzenia, informacje (rzeszow24.info)

Piknik „Aktywni Błękitni” z udziałem policjantów – Aktualności – Policja Podkarpacka

Skip to content