W dniu 16 maja 2018 uczniowie Naszej Szkoły wraz z młodszymi kolegami i koleżankami z SP w Rudołowicach wzięli udział w wyjeździe zorganizowanym do Rzeszowa. Jego celem głównym było uczestnictwo w Pokazach z Fizyki organizowanych corocznie przez Politechnikę Rzeszowską, tym razem były to już XX zajęcia przybliżające uczniom fizykę w sposób niecodzienny.

Zanim jednak uczestnicy udali się na przygodę z fizyką obejrzeli film w Multikinie pt. „Avengers: Wojna Światów”. Gdzie byli świadkami spektakularnego starcia na śmierć i życie, obejmujące cały świat bohaterów Marvel Studios. Avengersi ramię w ramię z superbohaterami muszą być gotowi poświęcić wszystko, jeśli chcą pokonać potężnego Thanosa, zanim jego plan zniszczenia obróci wszechświat w ruiny.

Następnie uczniowie mieli okazję poczuć się jak studenci zasiadając w auli Politechniki. Ideą pokazów jest popularyzacja fizyki i pomoc w jej nauczaniu poprzez prezentację tematycznie dobranych, interesujących, a nieraz wręcz fascynujących eksperymentów. Pokazywane są zarówno doświadczenia trudne lub niemożliwe do wykonania w warunkach szkolnych, jak również takie, które przy pomocy najprostszych środków można powtórzyć w domu. W tym roku tematykę doświadczeń stanowiły m.in. elektrostatyka, fale i drgania czyli muzyczna fizyka i światło. Taka forma pogłębiania wiedzy przypadła uczniom do gustu. Pełni pozytywnych wrażeń i ciekawi, co eksperci przygotują w następnym roku uczestnicy szczęśliwie wrócili do domów.

Skip to content