W ramach programu profilaktycznego w naszej szkole 04.10.2018 r zawitały Panie Policjantki asp. Anna Wańko i asp. sztab. Agnieszką Łakota z Komendy Powiatowej Policji w Jarosławiu. Celem spotkania mundurowych funkcjonariuszy jest przedstawienie dzieciom szeroko rozumianych zasad bezpiecznego poruszania się po drodze.

Panie informowały uczniów klas I, II i III, o bezpieczeństwie w ruchu drogowym, m. in. o tym jak bezpiecznie poruszać się po drogach, gdy np. w pobliżu nie ma chodnika, co trzeba zrobić by bezpiecznie przejść na drugą stronę jezdni, dlaczego warto nosić elementy odblaskowe. Uczniowie zostali także uświadomieni o zagrożeniach jakie niesie kontakt z psem. Nigdy nie możemy mieć pewności, że pies a nawet kot, który się nas nie boi nie jest zarażony wścieklizną. Jest to szczególnie ważne w przypadku kontaktu z nieznajomym zwierzakiem.

Najprzyjemniejszą częścią spotkania było oglądanie przyniesionych przez Panie  podstawowych akcesoriów policjanta. Dzieci mogły dokładnie obejrzeć kajdanki,  czy pałkę policyjną.

Takie spotkania odbywają się w naszej szkole od wielu lat i przynoszą dobre efekty. Liczymy, że i tym razem wiedza teoretyczna znajdzie zastosowanie w praktyce.

Elżbieta Mirek-Banaś

Skip to content