Czy jest tu ktoś kogo pingwiny nie rozczulają albo nie wywołują uśmiechu swoją nieporadnością? To tylko pozory. Pingwiny są niezwykle zwinne, szybkie, sprawne a przede wszystkim wytrzymałe. Swoją wiedzą na temat tych sympatycznych nielotów mogły się pochwalić uczniowie klas I-III oraz dzieci z oddziału zerówki.

Od 20 stycznia w naszej szkole zostały przeprowadzone zajęcia dotyczące Światowego Dnia Wiedzy o Pingwinach. Celem tego święta jest popularyzowanie wiedzy o pingwinach, które m.in. z powodu zmian klimatycznych, zostały objęte ochroną i znalazły się w Księdze Gatunków Zagrożonych.

Uczniowie podczas zajęć wzbogaciły wiedzę o życiu na Antarktydzie, poznały cechy charakterystyczne pingwinów, a także powzięły wiedzę, w jaki sposób zdobywają pożywienie, co jedzą, co jest ich naturalnym środowiskiem, jakie zagrożenia na nich czyhają,  jak tworzą rodziny, jakiej są wielkości i ile jest gatunków pingwinów. Na zakończenie zajęć, każda grupa dzieci  w wielkim zaangażowaniem i różnymi technikami wykonywały praca plastyczne, które przedstawiają pingwiny w ich zimowej krainie.

E. Mirek-Banaś

Skip to content