„Zachowaj witalność. Życie bez zdrowia jest jak rzeka bez wody.”

                                                                                         Maxime Legacé

  W ramach tegorocznego Tygodnia Promocji Zdrowia uczniowie wszystkich klas przygotowywali wspólnie ze swoimi  wychowawcami zdrowe drugie śniadanie. Dzieci i młodzież z dużym zaangażowaniem wykonywali zdrowe, pomysłowe kanapki, koktajle, szaszłyki, sałatki owocowe i warzywne.

Spotkania w klasach stały się okazją do przypomnienia zasad zdrowego stylu życia w oparciu o piramidę żywienia dostosowaną do poszczególnych grup wiekowych. Podkreślano rolę regularnego spożywania posiłków dla utrzymania zdrowego stylu życia, a także znaczenia jakości spożywanych potraw oraz estetyki ich wykonania. Młodsi uczniowie wykonali plakaty promujące zdrowy styl życia. Uczniowie starszych klas obliczali wskaźnik BMI (Body Mass Index), aby oszacować, czy waga ich ciała jest prawidłowa. Kontrola indeksu BMI służy monitorowaniu stanu zdrowia organizmu, pozwala zorientować się, czy dieta oraz styl życia są właściwe, czy może warto udać się do specjalisty.

Nieodzownym elementem zajęć z wychowawcą stało się przypomnienie zasad zachowania bezpieczeństwa i higieny w szkole w warunkach obecnej pandemii.
Uczniowie mogli współzawodniczyć ze sobą w konkursach interdyscyplinarnych. Konkurs „Zdrowie i matematyka” skierowany był do klas od V do VIII. Uczniowie otrzymali arkusz z zadaniami dostosowany do poziomu ich wiedzy i umiejętności w danej grupie wiekowej. Liderami wśród uczniów klasy 5 zostały Emilia Kornafel oraz Julia Stanowska; w klasie 6 I miejsce zdobył: Mateusz Aleksander; w klasie 8a najlepszy wynik uzyskał Fabian Bar, a w klasie 8b – Oliwier Łyżeń.

W tegorocznym konkursie z języka angielskiego ‘Healthy lifestyle’ uczniowie klasy 4 i 5 rozwiązywali zadania dotyczące aktywności fizycznej; dyscyplin sportowych; nazw produktów spożywczych i potraw, wypowiadali się na temat własnych zdrowych nawyków pozwalających zachować im zdrowie.
W klasie 4: I miejsce zdobyła  Nadia Urban; I miejsce zdobyła Julia Winiarz; III miejsce zdobyła Martyna Aleksander. W klasie 5: I miejsce zdobyła  Julia Stanowska; I miejsce zdobyła Patrycja Kobietowska; III miejsce zdobyła Milena Drozdowicz.

Wszystkim uczestnikom konkursów serdecznie gratulujemy wiadomości i umiejętności.

                                                         M. Radzyniak

Skip to content