,,Bądź pozdrowiony Gościu nasz”

Wizyta duszpasterska Księdza Biskupa Stanisława Jamrozka

 

 

Dnia 3 marca 2020 r. w naszej szkole miało miejsce niecodzienne spotkanie.  W ramach wizytacji duszpasterskiej   społeczność szkolną odwiedził Ksiądz Biskup Stanisław Jamrozek, który przybył wraz z Księdzem Proboszczem Jackiem Czerkasem i Księdzem Dziekanem Zenonem Ruchlewiczem. Pani Dyrektor Iwona Lenar powitała przybyłych w imieniu  całej szkoły, podkreślając, że wizyta Księdza Biskupa jest dla wszystkich zgromadzonych wielkim i doniosłym wydarzeniem. Dostojnego Gościa witały najmłodsze  dzieci , pięciolatki, uczniowie zerówki  i klas starszych, którzy zaprezentowali przygotowany na tę szczególną okazję program artystyczny.

Młodzież  mówiła o Bogu, powołaniu, wierze, poszukiwaniu  życiowych dróg i dążeniu do stawania się coraz lepszym. Uczniowie zapewnili Księdza Biskupa, że nasza szkoła żyje Bogiem, a oni sami mają wiele okazji ku temu, aby wyrazić swoją wiarę   w konkretnych czynach realizowanych w ciągu całego roku.

Ksiądz Biskup w skierowanych do uczniów, nauczycieli i rodziców słowach mówił o swoich szkolnych latach, o tym, żeby starać się odnaleźć swoje życiowe powołanie, by w innym człowieku szukać dobra.  Apelował do uczniów, by szanowali rodziców, rozwijali swoje zainteresowania  i by zawsze  kroczyli drogą wiary.  Po wspólnej modlitwie Ksiądz Biskup udzielił zebranym Pasterskiego błogosławieństwa i  pozostawił swój  pamiątkowy wpis w szkolnej kronice. Na zakończenie dostojni Goście spotkali się z Dyrekcją szkoły i nauczycielami. Wydarzenie to było dla wszystkich niezwykłe i wzruszające.

Wizyta Księdza Biskupa na długo pozostanie w naszych sercach i w naszej pamięci.

                                                                                 Marta Fołta

Skip to content