Wszystkie dzieci Mikołaja kochają

Wszystkie dzieci na Niego czekają.

Moc prezentów każdemu przyniesie,

Każe dziecko z prezentów się cieszy….”

Wizyta świętego Mikołaja w punktach przedszkolnych i „zerówce”, to jeden z  najbardziej oczekiwanych  przez dzieci dni  w roku. Przygotowują się do niego  starannie.  Oprócz prac plastycznych, wszystkie grupy przygotowują piosenkę lub wiersz, które będą mogły zaprezentować przed tak wyjątkową osobą. Dzieci uwielbiają te przygotowania i mimo, że zajmują im one wiele czasu, robią to z wielką przyjemnością.

Nadszedł wreszcie długo oczekiwany dzień. Wszystkie dzieci już od samego rana z wielką niecierpliwością spoglądały na drzwi, nasłuchiwały „Mikołajowych” dzwoneczków.

Święty Mikołaj nie zawiódł  dzieci i w dniu 7 grudnia 2017 roku zawitał  u naszych przedszkolaków. Tym razem nie przyszedł sam, prezenty pomagały rozdawać urocze aniołki.

Przedszkolaki dzielnie zaśpiewały przygotowane piosenki i powiedziały wiersz, rozmawiały z Mikołajem, odpowiadały na zadawane pytania  i oczywiście chwaliły się, że są bardzo grzeczne.

Wesołe spotkanie, na długo pozostanie w pamięci naszych przedszkolaków, a zdjęcia zrobione z Mikołajem, będą wspaniałą pamiątką.

 

Marta Ulma – Baran

Skip to content