W środę 05 czerwca 2024 r. uczniowie klasy drugiej i trzeciej wybrali się do Zagrody Edukacyjnej „Ranczo nad Złotą” w Ożannie.  W czasie warsztatów dzieci  dowiedziały się  skąd bierze się pokarm dla zwierząt żyjących w  tej zagrodzie. Poznały zboża oraz warzywa, którymi można karmić alpaki, konie, krowy, kozy miniaturki, owce kameruńskie, króliki, daniele, kury ozdobne oraz pawie. Następnie mieliśmy możliwość przebywania ze zwierzątkami i karmienia ich. Staraliśmy się zapamiętać imiona milusińskich, bo w tym gospodarstwie każde zwierzątko ma nadane  imię.   

 Dużym zdziwieniem było dla nas to, że zwierzątka podchodziły, przytulały się do dzieci  i bardzo chętnie zjadały podany im pokarm.

   Nie zabrakło też zabawy na zjeżdżalni,  skoków na trampolinie i gry   w piłkę nożną.  Wszyscy chętnie piekli kiełbaskę i chleb oraz pili przepyszny napój przygotowany przez właścicieli gospodarstwa. Czas upłynął bardzo miło i szybko.  Wyjazd do Zagrody Edukacyjnej oraz pobyt ze zwierzątkami był bardzo udany i  na długo pozostanie w pamięci wszystkich uczestników.

                                                                                                                                                                                                                     T. Kulikowska, J. Cwynar, M. Kowalczuk

Skip to content