Dzień Edukacji Narodowej to polskie święto oświaty i szkolnictwa wyższego ustanowione 27 kwietnia 1792 r. Upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, która została utworzona z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Powszechnie, dzień ten nazywany jest Dniem Nauczyciela.

            12 października   w naszej szkole Szkole  odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Na uroczystość przybyli nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi  oraz uczniowie.

            W części artystycznej uczniowie klasy VII i VIII wraz z szkolnym chórkiem   śpiewem  wyrazili swoje podziękowanie i słowa uznania dla trudnej pracy pedagogów. Podczas występu mogliśmy obejrzeć też skecz pt :Jeden dzień z życia ucznia” oraz zobaczyć ukazaną  w krzywym zwierciadle  różnorodność „grzybów” czyli typów uczniów jakich można spotkać w szkole. Na koniec odbyła się gala podczas, której uczniowie wyśpiewali życzenia nauczycielom oraz  pracownikom administracji i obsługi.

            W części oficjalnej głos zabrała Pani Dyrektor Iwona Lenar, która złożyła serdeczne życzenia wszystkim pracownikom szkoły oraz podziękowała za trud włożony każdego dnia w kształcenie i wychowanie młodych pokoleń.

            Na zakończenie reprezentanci Samorządu Uczniowskiego rozdali nauczycielom  i pracownikom szkoły  piękne kwiaty oraz słodkości dla uczniów. Uroczystość wywołała uśmiech na twarzach zarówno nauczycieli, jak i uczniów.

Skip to content