XI MIĘDZYNARODOWY KIERMASZ DOBROCZYNNOŚCI W WARSZAWIE

9 grudnia 2018r. w Warszawie w Hotelu Marriott odbyła się XI edycja Międzynarodowego Kiermaszu Dobroczynnego organizowanego przez SHOM – Stowarzyszenie Małżonków Szefów Misji Dyplomatycznych. Wydarzenie wsparła swoim patronatem żona Prezydenta  Rzeczypospolitej Polskiej Pani Agaty Kornhauser – Duda. Celem kiermaszu dobroczynności było wsparcie 24 polskich organizacji charytatywnych, służących pomocą potrzebującym dzieciom i dorosłym.

Z ogromną przyjemnością informujemy, iż wśród tychże 24 organizacji znalazła się jarosławska Fundacja Pomocy Chorym na Mukowiscydozę MUKOHELP. Fundacja opiekuje się chorymi osobami dotkniętymi tą jakże ciężką, wielonarządową, nieuleczalną chorobą. Głównym celem fundacji jest stworzenie na Podkarpaciu kompleksowych warunków leczenia, pozwalających chorym walczyć o zdrowie i dłuższe życie.

W działalność fundacji zaangażowana jest Pani pedagog z naszej szkoły Aleksandra Skalska-Bajan, która promując fundację swoją osobą zaangażowała w jej działalność również społeczność szkolną. Cała szkoła miała również swój udział w tym międzynarodowym wydarzeniu. Na kiermasz zostały przygotowane ręcznie robione kartki, pierniczki, przetwory z domowych spiżarni. Wszystkie produkty utrzymane w konwencji bożonarodzeniowej cieszyły się ogromnym zainteresowaniem i trafiły do wielu domów w Polsce i na świecie.

Dyrekcja szkoły kieruje szczególne podziękowania dla Uczniów i Samorządu Uczniowskiego, a także zaangażowanych w prace pań:  Renaty Plęs, Jolanty Cwynar, Sylwii Kasperskiej, Anny Kobietowskiej, Anny Ciechuń, Lidii Pajda,  Angeliki Malmuk i Haliny Piśko,  pana  Marcina Kowalczuka oraz Domu Bankietowego Magnolia w Kisielowie.

O kiermaszu można przeczytać na następujących stronach:

http://www.prezydent.pl/pierwsza-dama/aktywnosc/art,491,pierwsza-dama-podczas-kiermaszu-charytatywnego-w-polsce-znalezli-panstwo-swoj-drugi-dom.html?fbclid=IwAR3yUj1qVHEiaLRb24hvFPk83zTu1GsTbHBAnnvyfqQGkcdbTw9rF9H4rrs

https://www.facebook.com/fundacjamukohelp/

http://muko.help/

https://shomwarsaw.wordpress.com/charity-bazar/

 

Skip to content