W dniu 5 czerwca, jak co roku o tej porze uczniowie Naszej Szkoły wzięli udział w Spartakiadzie Szkół Podstawowych noszących imię Ignacego Łukasiewicza. Organizacja XXXI edycji zawodów przypadła szkole w Strachocinie. Tradycyjnie wzięły w nich udział reprezentacje z zaprzyjaźnionych szkół noszących imię wynalazcy lampy naftowej: z Czarnej, Drwini, Humnisk, Jodłówki, Pakoszówki, Ropienki i Strachociny.

Rywalizowano w 5 „dyscyplinach”:
– zabawach dla chłopców ur. w 2008 i młodszych,
– zabawach dla dziewcząt ur. w 2008 i młodszych,
– turnieju badmintona dla dziewcząt ur. 2007 i młodszych,
– w zabawach dla dzieci ur. 2003 i młodszych,
– rzutach osobistych dla opiekunów drużyn.

Rywalizacja była bardzo zacięta i emocjonująca. O kolejności zadecydowała suma punktów zdobytych we wszystkich 5 dyscyplinach, w których Nasi uczniowie zajęli piąte miejsce. Gospodarze nie okazali się gościnni gdyż zwycięstwo przypadło szkole ze Strachociny, drugie miejsce szkole z Humnisk a trzecie szkole z Pakoszówki.

Rywalizację uczniów obserwowali goście: Dyrektor PGNiG SA Oddział w Sanoku p. Kazimierz Nowak, prezes Stowarzyszenia Naukowo-Technicznego Inżynierów i Techników Przemysłu Naftowego i Gazowniczego Oddział w Sanoku p. Mieczysław Kawecki, były przewodniczący koła zakładowego tego stowarzyszenia i Przyjaciel Szkół Łukasiewiczowskich p. Wiesław Turzański oraz dyrektorzy wszystkich rywalizujących szkół.

Skip to content