Zabawy teatralne to ważny element pracy pedagogicznej przedszkola. Kontakt dzieci z teatrem to nie tylko oglądanie spektakli teatralnych, ale przede wszystkim zabawa w teatr.

W mijającym tygodniu przedszkolaki z najmłodszej grupy zapoznały się z podstawowymi zagadnieniami dotyczącymi teatru podczas oglądania prezentacji multimedialnej. Dowiedziały się jak wygląda scena teatralna i poszczególne jej elementy.  Ponadto dzieci zapoznały się ze sposobem powstawania sztuki teatralnej i wzbogaciły swój słownik o takie pojęcia jak: reżyser, rekwizyty, scenografia, kostiumy, choreografia, drama, pantomima.

Dzieci obejrzały w telewizji dwa spektakle teatralne. Jeden z udziałem aktorów „Sierotka Marysia w krainie baśni”, a drugi spektakl kukiełkowy „Baśń o Smoku Wawelskim”

Następnie wykonaliśmy pracę plastyczną – Kukiełka z drewnianej łyżki.

Dzieci wykorzystywały kukiełki i inne rekwizyty do twórczych zabaw teatralnych. Tego typu aktywności wywierają duży wpływ na postawy moralne dzieci, wyostrzają zmysł obserwacji, kształtują osobowość i rozładowują nagromadzone emocje. Mając na uwadze to, jak wiele walorów posiadają zabawy teatralne i fakt, że sprawiają dzieciom ogromną radość  należy jak najczęściej sięgać po tę formę przekazywania wiedzy.

Skip to content