Od września do listopada w naszej szkole realizowany był projekt  ,,Apetyt na drowie”. Brało w nim udział 15 uczniów z klas V – II gimnazjum. Odbył się 12 spotkań podczas których młodzież uczyła się przyrządzać zdrowe  i smaczne potrawy.

Uczestnicy projektu pod okiem pań Agnieszki Cużytek, Justyny Dzień i Magdy Piliszko, przygotowywali sałatki owocowo – warzywne, drożdżowe rogale, batony zbożowe, muffinki, owocowo – warzywne  smoothie, ciasta których bazą były warzywa, zupy – kremy.

Ostatnie warsztaty były wyjątkowe, gdyż poprowadził je pan Paweł Gradowski – uczestnik V edycji programu ,,Master Chef” w której doszedł prawie do finału.

Młodzi adepci kuchni byli zachwyceni możliwością współpracy z tak znaną osobą. Wspólnie przygotowywali sałatkę z kaszy kuskus oraz naleśniki z serem polane karmelem z jabłkami.

Podczas pracy nad potrawami mieli okazję porozmawiać z gościem, który opowiadał o swojej pasji i kulisach programu ,,Master Chef”.

Obecność pana Pawła wzbudziła sensację wśród uczniów szkoły. Którzy ustawili się w długiej  kolejce po autografy.

Podczas cyklu warsztatów kulinarnych uczniowie poznawali nowe smaki, uczyli się, że to co zdrowe, może być bardzo smaczne, zdobywali wiele praktycznych umiejętności.

Mamy nadzieję, że wiedzę i umiejętności zdobyte podczas warsztatów, nasi uczniowie będą wykorzystywać na co dzień.

Skip to content