31 marca,  naszą szkołę odwiedziła grupa ,,Zaelektryzowani” z Lublina, która zaprosiła uczniów na niecodzienną lekcję przyrody  pt. Zasady fizyczne czy kwasy chemiczne.

Grupa animatorów przybliżyła wszystkim wiedzę z zakresu chemii i fizyki w bardzo prosty i atrakcyjny sposób – zrozumiały dla wszystkich.

W programie znalazły się liczne eksperymenty fizyczne i chemiczne oraz ciekawe zjawiska fizyczne.

Prezentujący pokazali wiele ciekawych doświadczeń z wodorem, helem, azotem, tlenem, parą wodną. W czasie tej niezwykłej lekcji, uczniowie na własnych strunach głosowych sprawdzili działanie helu, który zmienił ich wysokość głosu podczas próby mówienia. Wszyscy mogli bezpośrednio zaobserwować zjawisko wystrzałowego spalania wodoru z kolorowymi piłeczkami, wrzenia ciekłego azotu, interesującym eksperymentem była „paląca się dłoń”. Atrakcją były również „czarodziejskie okulary”, które ukazywały świat „do góry nogami”.

Nasi uczniowie mieli możliwość aktywnego uczestnictwa w pokazach i doświadczenia na własnej skórze zjawisk przyrodniczych.

Prowadzącym udało się w umiejętny sposób połączyć elementy humorystyczne, edukacyjne, zachęcając obserwujących do wspólnego, bezpiecznego eksperymentowania. Podczas pokazu, panowie zwracali uwagę na kwestie bezpieczeństwa przy samodzielnej próbie wykonywania doświadczeń.

Pokazy dostarczyły uczniom nie tylko  wiele śmiechu, ale również sporą porcję wiedzy. Uczniowie przekonali się, że chemia i fizyka to interesujące dziedziny nauki, które kryją w sobie wiele tajemnic i niespodzianek.

Zaelektryzowani zagwarantowali swoim widzom nie tylko przyjemne spędzenie czasu, ale również rozbudzili zainteresowanie wiedzą przyrodniczą.

Podczas pokazów, wszyscy świetnie się bawili, miło i pożytecznie spędzili czas.

J. Dzień

Skip to content